Hotely - Baška Voda | Vyhledejte a porovnejte skvělé nabídky na trivagu
Abychom vám pomohli najít ideální pobyt, porovnáváme nabídky z mnoha webů
Nalezeno pobytů: 0Prohledáno rezervačních stránek: 111

Hotely, Baška Voda (Split-Dalmácie, Chorvatsko)

Hotely, Baška Voda

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Baška Voda, Chorvatsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Baška Voda - největší online hotelový vyhledávač
  • Baška Voda: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

BAŠKA VODA – HORY A MOŘE NA JEDNOM MÍSTĚ

Baška Voda patří k nejoblíbenějším letoviskům Makarské riviéry, proto se stává velmi častým cílem cestování. Leží v samotném srdci Dalmácie na chorvatském pobřeží Jaderského moře. Najdete tu průzračně čistou mořskou vodu, krásné oblázkové pláže, borové háje a nádherný pohled na pohoří Biokovo. Baška Voda patří k nejslunnějším oblastem severního středomoří a teplé slunečné počasí vás určitě o dovolené potěší. Pokud sem zavítáte v měsíci květnu, ať již sami, nebo se zájezdem, často zde můžete zažít sníh na vrcholcích Biokova a zároveň se již můžete koupat v příjemně vyhřátém moři.

CO BYSTE V BAŠKA VODA MĚLI URČITĚ VIDĚT

Samotná Baška Voda patří k mladším letoviskům. Pokud chcete být blízko centru a mít na dosah veškeré zajímavosti, zkuste ubytování třeba v apartmánu Deluxe Apartments Center. V Baške Voda jsou mimo jiné k vidění zejména pozůstatky byzantské osady a pevnosti na pahorku Gradina, pozdně barokní kostel sv. Vavřince stojící v antické lokalitě a farní kostel sv. Mikuláše – patrona obce – se zvonicí. Na území obce Baška Voda se nachází pět překrásných míst - tři na mořském pobřeží a dvě na svazích pohoří Biokovo. Přírodní park Biokovo částečně zahrnuje i území této obce. Prvním ze zmíněných míst je Promajna, dříve rybářské, dnes malé turistické místo. Leží na úpatí Biokova, asi 4 km jižně od Baške Voda. Místo je významným archeologickým nalezištěm. Nachází se tu také léčebna pro nemoci cest dýchacích a jistě zde nebyla vybudována náhodou – dlouhá bílá oblázková pláž, teplé moře a čistý vzduch udělají pro vaše zdraví a relaxaci maximum. Ochutnat tu můžete speciality dalmatské kuchyně. Dominantou centra města je zvonice a kostel Všech Svatých. Pronajma je oceňována jako jedno z nejupravenějších míst na Jadranu „Modrou květinou“.

Dalším místem, které byste neměli minout, je Bratuš - malebné turistické místo na úpatí Biokova, 5 km jižně od Baške Voda. Místo je opět archeologickým nalezištěm a najdete tu zachovalou dalmatskou architekturu. Nejvýznamnější jsou Kačićevi dvori, komplex obytných a hospodářských budov v centru místa. Bratuš nabízí krásnou dlouhou bílou oblázkovou pláž a ubytování zejména v apartmánech v soukromí. 6 km jižně od Baške Voda najdete místo, které jedinečným způsobem spojuje masiv Biokovo a moře. Krvavica je také archeologickou lokalitou. Kromě bílé oblázkové pláže zde uvidíte specifickou přírodní zajímavost – Ključ kuk , což je vysoká skála nad tímto místem. Asi 2 km od Baške Voda na východ najdete Bast, vesničku ležící na samém úpatí pohoří Biokovo, a v ní ukázky zachovalé tradiční dalmatské architektury. Necelý kilometr od Baške Voda pak leží na svazích Biokovo malebná vesnička Topići. Zajímavostí je zachovalá dalmatská architektura a celá vesnička je chráněný památník kulturního dědictví. Kromě návštěvy sklípku vám zde nabídnou specifickou gastronomii. V Baške Voda najdete luxusnější i levné ubytování, neuděláte chybu, ať zvolíte apartmán, hotel, penzion či hostel

KOUPÁNÍ, PLÁŽE, SPORT ČI ZÁBAVA – STAČÍ SI JEN VYBRAT

V Baška Voda se nacházejí pláže typické pro Makarskou riviéru – krásné, dlouhé, z drobných oblázků a hrubého písku. Táhnou se několik kilometrů a díky pozvolnému vstupu do vody jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Před žhnoucím sluncem vás ochrání příjemný borový porost, který dosahuje až k plážím. Pláž Nikolina, která je v Baška Voda hlavní pláží, byla pro svou čistotu a služby vyznamenána Modrou vlajkou. I v Baška Voda může, přes stabilní počasí, které tady panuje, nastat den, který nebude úplně vhodný ke koupání, zejména tehdy, pokud vane vítr Bora. V takový den si můžete užít procházek, výletů nebo také sportování, ke kterému jsou tu velmi dobré podmínky. Na prvním místě jsou samozřejmě vodní sporty jako jachting, potápění, windsurfing, vodní lyže a vodní skútry či parasailing, ale můžete si tu zahrát také tenis, volejbal, fotbal, házenou, košíkovou, minigolf atd. Turisté mohou vyrazit na vysokohorskou túru do pohoří Biokovo. Pro cyklisty jsou tu k dispozici cyklistické stezky a kolo je možné si tu i vypůjčit. Pokud budete po celém dni unaveni, není nic jednoduššího, než si rezervovat hotely s wellness aktivitami, jako např. hotel Horizont.

V Baška Voda pamatují samozřejmě i na děti – najdete tu řadu dětských hřišť, trampolín a dalších dětských atrakcí. Pobavit se je možné na diskotékách, tanečních terasách, v restauracích a barech. Po celou sezonu se konají na promenádě vystoupení lidových dalmatských pěveckých souborů, skupin a zpěváků, rybářské večery a různé zábavné akce. Během roku se koná několik tradičních slavností. Pokud vás zajímá historie, vydejte se do místního etnografického muzea ukazujícího původní městský dům se způsobem života, jaký se zde vedl v minulosti. Můžete navštívit i místní městské muzeum nebo muzea v okolí.

KAM NA VÝLETY A ZA MÍSTNÍMI SPECIALITAMI

Z Baška Voda můžete podniknout řadu výletů, které rozhodně budou stát za to. Jedním z cílů vašich výletů by mohla být přírodní rarita, Červené a Modré jezero , které se nachází asi 18 km od Baška Voda, v obci Imotski. Obě jezera jsou krasového původu, v minulosti to byla jezera podzemní. Hloubka Červeného jezera dosahuje neuvěřitelných 300 m. Načervenalá barva je způsobena oxidem železa, který se sem dostal v důsledku podzemních vrtů. Modré jezero je mnohem menší a jeho hloubka je 20 - 90 metrů, voda v něm částečně vysychá. Dalším cílem vašeho výletu by mohl být nejvyšší vrchol pohoří Biokovo, hora sv. Jure , která vám poskytne z výšky 1762 metrů nádherný pohled do údolí. Dostat se sem je poměrně snadné i pro méně zdatné, vede sem silnice s mýtným. Hora se nachází asi 9 km od Baška Voda.

Pokud se rádí plavíte lodí, pak si nenechte ujít výlet lodí po řece Cetině. Budete mít rozhodně nezapomenutelný zážitek. Řeka měří 104 km a patří k nejvodnatějším tokům jaderského pobřeží. Můžete si vybrat jak romantickou vyjížďku, tak třeba adrenalinovou jízdu na raftu. Nejbližší koryto řeky najdete asi 9 m od Baška Voda. Můžete samozřejmě podniknout výlety do vzdálenějších lokalit a jistě budete také okouzleni. Pokud nejste v Baška Voda se zájezdem a nejste vázáni na jedno místo, určitě si udělejte více výletů s tím, že můžete využít i řadu levných ubytování, k dispozici je na mnoha místech třeba ubytovna. Velmi příjemný levný hotel je např. Katara. Při svých cestách určitě ochutnejte místní speciality, jakou jsou baškovodské rafiole, fritule či brujet od ropušnice.

Hotely Baška Voda

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Baška Voda

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace