Hotely, Brela (Split-Dalmácie, Chorvatsko)

  4 961 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  4 311 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  4 874 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. 5 958 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Brela

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Brela, Chorvatsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Brela - největší online hotelový vyhledávač
 • Brela: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Brela

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  3 841 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  4 802 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 2 830 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:říjen 2024
  4 874 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

BRELA JE JAKO STVOŘENÁ PRO NÁDHERNOU DOVOLENOU

Brela je poklidné chorvatské letovisko s krásnými plážemi ležící mezi Jaderským mořem a horským masivem Biokovo. Název pochází od starého slova brelo, což znamená česky vřídlo. Obec Brela je již desítky let známa jako jedno z nejpůvabnějších a nejpříjemnějších letovisek ve Střední Dalmácii a postupně se stala jednou z nejdůležitějších destinací na Makarské riviéře. Pokud se Brela stane cílem vašeho cestování, ať sem vyrazíte na dovolenou či na prázdniny, sami nebo se zájezdem, bude se vám tu líbit.

MINULOST A SOUČASNOST BRELY

Brela je více než 1 000 let stará obec, o které se zmiňoval již byzantský císař Porfyrogennetos v polovině 10. století jako o Berulli. Dříve se toto místo nazývalo Donja Brela, protože ve svahu se nachází ještě Gornja Brela. Z ilyrské doby se dochovala zřícenina nad vesničkou Škrabići a několik kamenných hromad, keramika, staré nádobí, zlomky náhrobních nápisů a peníze z římské doby v Soline. V Karmelu najdete kostelík zasvěcený Panně Marii, který byl vystavěn roku 1730. Na pohoří Biokovo nad Brelou se nachází Hercegova pevnost. V 19. a 20. století se většina lidí přestěhovala z nedalekých vesnic na pobřeží a z malé vesnice se stalo městečko. Brela je společným názvem pro přibližně dvacet chorvatských vesnic v přímořské části a několik vesnic v zabiokovské části. Nejdůležitějšími vesnicemi v Brele jsou: Novaci, Donje Selo, Kričak, Ribičići, Medići, Soline a Jakiruša. V Brele najdete jak levné ubytování v apartmánech v soukromí, tak řadu dalších ubytovacích možností podle vašich přání a potřeb. Krásné ubytování je např. v hotelu Bluesun Soline.

HURÁ NA PLÁŽ!

Pláže v letovisku Brela patří rozhodně k nejkrásnějším na pobřeží. Táhnou se podél celého letoviska, jsou z drobných oblázků a písku, vroubí je stinné borové lesy, které poskytují útočiště před sluncem. Při pobřeží, vytvářejícím menší zátoky, jsou v moři roztroušena malebná skaliska. Brela se pyšní pláží Punta Rata, která získala Modrou vlajku jako mezinárodní ocenění čistoty pláže a která byla vybrána mezi 10 nejkrásnějších pláží na světě. V části Brela - Jakiruša jsou menší oblázkové pláže oddělené od sebe balvany. Nachází se tu také nudistická pláž. K nejkrásnějším plážím, a to nejen v Brele, ale i na jadranském pobřeží, patří přírodní oblázková pláž Dugi Rat o délce 900 m s přírodním fenoménem – kamenem v moři. Tento mini ostrůvek, kterému mnozí říkají „ostrov lásky” , je také symbolem Brely. Pláž Dugi Rat byla první pláží v Dalmácii, která se pyšnila Modrou vlajkou. Připočteme-li k tomu všemu krásné počasí, co víc si člověk může přát pro krásnou dovolenou či prázdniny. Pokud přemýšlíte, jaké ubytování zvolit, zda penzion nebo preferujete levné místo, nemusíte mít starosti. Vyzkoušejte třeba obsluhované apartmány Sunčeva Postelja.

V BRELE SE NIKDO NUDIT NEBUDE

Až vás přestane bavit pláž a koupání, nemusíte mít obavy, že byste se nudili. O zábavu je tu postaráno. Ať jste příznivci sportu nebo dáváte přednost kulturním zážitkům, jistě si tu přijdete na své. Pokud jde o sport, Brela má velmi dobré podmínky pro vodní sporty – vyjíždějí odsud lodě na blízké ostrovy za organizovaným potápěním , je možné vyzkoušet jízdu na banánu, padák i vodní skútry. Příznivé jsou zde i podmínky pro tenis, stolní tenis, kuželky, minigolf či bocciu (tedy pétanque určený pro lidi na invalidním vozíku). Věnovat se tu můžete také surfingu, plachtaření, rybaření, volejbalu, vodním lyžím nebo můžete vyrazit na rafting na řece Cetina. Nadšení tu budou také milovníci cyklistiky, protože z cyklistických stezek v Makarské oblasti si vybere opravdu každý. Vyrazit můžete také na pěší túru do horských masívů Biokovo. Pokud jste příznivci kulturního vyžití, navštivte tradiční slavnosti nebo letní scény, kde vystupují různé hudební skupiny, pořádají se tu různé hry a soutěže a také třeba oslí dostihy. Během sezóny se na mnoha místech konají Dalmatské večery, na kterých vystupují místní folklorní skupiny. Konají se tu také rybářské večery. Všechny aktivity můžete provozovat kdykoli, ať jste tu sami nebo se zájezdem.

KAM VYRAZIT Z BRELY NA VÝLETY

Brela je díky své poloze ideálním místem pro podnikání výletů do okolních míst, a to méně i více vzdálených. Cílem cestování se mohou stát různá zajímavá místa v Dalmácii nebo i v jiných částech této destinace. Počasí zde výletům také přeje. Určitě byste si neměli nechat ujít centrum Makarské riviéry – město Makarska, kde najdete řadu kulturních a historických památek. Za zmínku stojí určitě zdejší městské náměstí s katedrálou sv. Marka a františkánský klášter, v němž je malakologické muzeum s velkou sbírkou mořských mušlí. Zajímavým cílem výletu je také poutní místo Vepric u Makarske, které je zasvěcené Panně Marii Lurdské. Přírodní jeskyně a okolní kopcovitá krajina s rostlinami a potokem tekoucím mezi nimi připomíná poutní místo Lurdy. Určitě vás zaujme také výlet do Splitu, který je kromě zajímavé architektury také známým sportovním střediskem. Navštívit můžete Trogir, který je nejlépe zachovalým středověkým městem na východním pobřeží Jadranu a je na seznamu světových památek UNESCO.

Jistě vás zaujmou i další místa, jako např. ostrov Hvar přezdívaný chorvatská Madeira, či středověké město Imotski, nebo světoznámé poutní místo Medugorje. Líbit se vám bude také středověké městečko s přístavem při ústí řeky Cetiny Omiš a samozřejmě neopomeňte navštívit přírodní park Biokovo, který máte na dosah. Chcete-li vidět stopu více civilizací na jednom místě, pak navštivte Mostar se Starým mostem. Dáváte-li přednost přírodě, pak vás zcela jistě očaruje výlet k Plitvickým jezerům, nejvýznamnějšímu přírodnímu parku Chorvatska nebo k vodopádům řeky Krky. Možností je nepřeberně a záleží opravdu jen na vás, čemu dáváte přednost. Stejně široká je na vašich cestách i nabídka, kde se ubytovat – ať si vyberete penzion, apartmán nebo hotel, budete spokojeni. Líbit se vám může např. v apartmánech Emilija.

VÍTE, CO JE MARASKA?

Višně maraska jsou určitým symbolem a synonymem místa a hospodářským drahokamem minulého století. Stejně jako všechny višně, i maraska pochází ze střední Asie z okolí Kaspického jezera a Anatolie. Pravděpodobně ještě za dob starých Řeků byla maraska dovezena na území Dalmácie. Dalmatská maraska je nejkvalitnější višně na světě a Brela patří k městům s nejpříznivějšími podmínkami pro její pěstování. Druh marasky z Brely se nazývá Sokoluša. Díky svým vlastnostem, vedle nádherné chuti, poskytuje také i blahodárný účinek na lidské zdraví. Z višní maraska se vyrábí také likér maraschino , což je chorvatská specialita.

Our top-rated cheap hotels in Brela

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 5 958 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 3 517 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  3 971 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Brela