Hotely, Florencie (Toskánsko, Itálie)

 1. 5 701 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  4 297 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 4 906 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. 4 832 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Florencie

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Florencie, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Florencie - největší online hotelový vyhledávač
 • Florencie: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Florencie

 • 4 179 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 512 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

DO FLORENCIE ZA PAMÁTKAMI, MÓDOU, DOBRÝM JÍDLEM A CHIANTI

Florencie, která je hlavním městem italského Toskánska, leží na řece Arno a je celosvětově známá zejména díky své architektuře a umění z dob středověku a renesance. Historické centrum města, které je zapsané na seznamu UNESCO, je doslova magnetem pro turisty, kteří o dovolené město takřka zaplavují. Florencie je také se svým letištěm s názvem Peretola či formálně Amerigo Vespucci Airport místem příletu řady cestovních kanceláří. Můžete si zde ale vedle historie užít i kulinářských specialit, dobré víno, čokoládu či obohatit svůj šatník o zajímavé kousky.

NA PAMÁTKY NARAZÍTE NA KAŽDÉM KROKU

Florencie je městem takřka přeplněným památkami, protože má velmi zajímavou a bohatou historii. Byla důležitá už v dobách Římské říše, vznikla zde renesance a ve středověku patřila Florencie mezi nejvýznamnější města na světě. Narodilo se zde a působilo tu mnoho významných osobností, které se vepsali do vzhledu města. Zcela určitě byste, pokud budete ve Florencii, měli navštívit Duomo - Santa Maria del Fiore. Tato katedrála je čtvrtou nejvýznamnější náboženskou stavbou světa a odebrala dokonce římskému Panteonu prvenství, pokud jde o velikost kopule. Přímo vedle katedrály stojí zřejmě nejkrásnější zvonice v Itálii, Giottova stavba. Nejdůležitější světskou stavbou Florencie je Palazzo Vecchio , který dnes slouží jako radnice. Navštivte také majestátní stavbu Pallazzo Pitti , nazvanou podle bankéře L. Pitti, ve které později žili dokonce i členové královské rodiny. Palác je skutečně nádherný, jsou zde 4 muzea a obrazová galerie, najdete zde mistrovská díla Raffaela, Tiziana, Cristofana Alloriho a jiných.

Na hlavním florentském náměstí Piazza della Signoria najdete velkolepou stavbu radnice a před ní kopie Michelangellova Davida a Donatellova lva. Zhruba kilometr dlouhá spojnice Palazza Vecchio a Palazza Pitti zahrnuje také nejslavnější florentský most Ponte Vecchio , ke kterému zaručeně směřuje každý průvodce se svým zájezdem. Pokud ve městě narazíte na malé otvory, tzv. buchette, které se nacházejí v přízemí šlechtických paláců, tak tyto otvory sloužily jednak k prodeji vína produkovaného příslušnou šlechtickou rodinou, a také charitě, v noci byl v otvoru připraven chléb a džbánek vína pro žebráky. Pokud chcete bydlet opravdu stylově, zkuste třeba hotel David. Je situován v blízkosti krásných zahrad a pouhé 2 km od centra, kam se pohodlně dostanete autobusem. V historické části rozhodně o hotely není nouze, takže si můžete vybrat podle svých potřeb a možností.

MĚSTO UMĚNÍ, KULTURY I MÓDY

Florencie bývá také nazývána hlavním městem umění a dokladují to i statistiky vytvořené organizací UNESCO, podle kterých se až 60 % celosvětově uznávaných děl nachází v Itálii a téměř polovinu z nich najdete právě ve Florencii. V období od 13. do 16. století byla Florencie domovem řady velmi významných umělců, narodil se zde například Dante a Michelangelo Boccaccio tady napsal ‘Dekameron’. Italská renesance začala ve Florencii, když Brunelleschi dokončil své Duomo s obrovskou kopulí. Právě během období renesance zde vznikla nádherná mistrovská díla, která jsou dodnes obdivována. Najdete zde také velmi známé muzeum Uffizi , kde se nacházejí díla Botticelliho, Leonardo da Vinci, Michelangela, Titianiho a Rubense. Mezi další velká muzea umění patří např.

Pitti Palac, Galerii dell’Accademia a Palac Vecchio. Pokud by vám náhodou úplně nepřálo počasí, díky počtu muzeí, která Florencie nabízí, najdete rozhodně dostatek rozptýlení a poznání. Ve Florencii se také nachází řada nejvyšších kostelů Itálie, jako například Duoma, San Lorenza, Santa Maria Novelly a Santa Croce. Ve městě se pravidelně organizují také výstavy a festivaly umění. V létě se kina, hudební produkce a divadla přesouvají do ulic a na náměstí, takže turisté a návštěvníci vidí neobvyklou scenerii, kde se snoubí krása impozantních budov se současným uměním. Velmi příjemné bydlení kousek od samotného centra najdete např. v hotelu Balcony. Ten je umístěn 300 m od Galleria degli Uffizi. Ve Florencii se během roku koná také řada módních přehlídek, a ne jen tak ledajakých. Vždyť Florencie je rodištěm hned několika světoznámých módních značek, jako jsou např. Gucci, Roberto Cavalli či Salvatore Ferragamo. Není proto divu, že sem za módou míří nejeden zájezd a letiště ve Florencii jako místo příletu v době konání módních přehlídek praská doslova ve švech.

UŽIJTE SI DEN PLNÝ POŽITKŮ

Jídlo je samozřejmě základem a obzvlášť na dovolené si ho všichni chtějí vychutnat. Jídlo ve Florencii vychází z poctivé venkovské kuchyně a kvalitních ingrediencí. V celém Toskánsku, Florencii nevyjímaje, se jídlo vyrábí z místních plodin. Základem zdejší gastronomie jsou výborný chleba, husté a vydatné polévky, extra panenský olivový olej – ten nejlepší pro pečení a grilování masa. Pokud jde o maso, určitě ochutnejte pravý florentský biftek či florentské kuře nebo zvěřinu. Toskánci mají také velkou vášeň pro fazole, což je ze stravy patrné. Jednou ze specialit toskánské kuchyně jsou florentské dršťky. Skvěle tuto specialitu připravují např. v L´Antico Trippaio na Piazza dei Cimatori před rodným Danteho domem.

Sem chodil na typické dršťky trippa a lampredotto sám velký básník - půlka plněné žemle je křupavá, půlka namočená v aromatickém vývaru, uprostřed vařené dršťky, které se okoření solí, pepřem a zelenou omáčkou z petržele, olivového oleje a cibulky. Pokud jste ve Florencii, využijte možnosti ochutnat opravdu dobré víno. Florentská a toskánská vína jsou celosvětově známá díky oblastem vinařské produkce, které obklopují Florencii, a příjemnému počasí, díky kterému víno krásně zraje. Jedním z nejznámějších a nejslavnějších italských vín vůbec je bezpochyby červené víno z této oblasti - Chianti. Jídlo a dobré pití si zde vychutnáte takřka na každém kroku a také vám ho doporučí místní, ať zvolíte levné ubytování jako je hostel nebo ubytovna, nebo se zabydlíte v nějakém příjemném penzionu.

POZNEJTE SKUTEČNÝ ŽIVOT VE FLORENCII

Pokud chcete poznat skutečný život ve Florencii, nesmíte vynechat návštěvu některého z místních tržišť. Ideální je pak bydlet v blízkosti centra dění, najdete zde jak levné ubytování jako je hostel či ubytovna, tak řadu hotelů. Líbit by se vám mohlo třeba v hotelu Montebello Splendid. Byl otevřen v roce 1890 a od té doby zůstává příkladem architektury v italském stylu a je vzdálen pouze 1 km od centra, takže záleží jen na vás, kterým směrem se vydáte poznávat florentský život. Pokud jde o trhy, asi nejznámějším trhem Florencie je Mercato di San Lorenzo, který najdete na cestě z Piazza S. Lorenzo do Via dell’Ariento a všude okolo Baziliky svatého Lorenza. Zde můžete nakoupit prakticky vše.

Další trh Mercato Centrale je součástí Mercato di San Lorenzo a nachází se ve Via dell’Ariento. Tento trh je nejlepším trhem ve městě se zaměřením na jídlo. Dalším takovým trhem, který se soustřeďuje na čerstvé ovoce, zeleninu, čerstvé maso či ryby, těstoviny nebo dobré sýry, ale i oblečení a boty, je Sant´Ambrogio v Piazze Ghiberti a Piazze Sant´Ambrogio, a to venku i ve vnitřních prostorách. Největším a asi nejlevnějším trhem ve Florencii je Mercato Delle Cascine, který je umístěn v krásném parku Parco delle Cascine. Seženete tu prakticky všechno. Pokud se vám líbí nábytek a historické předměty, reprodukce, mince, šperky a knihy, pak nevynechejte návštěvu blešího trhu Mercato Delle Pulci na Piazza dei Ciompi, Za návštěvu určitě stojí také tržiště Loggia del Mercato Nuovo kousek od Palazzo Vecchio, a to nejen kvůli nákupům. Zajímavostí tohoto tržiště je mramorová kulatá dlaždice uprostřed tržiště, kde v renesanční Florencii za trest museli sedět bankrotáři nebo finanční hříšníci.

Our top-rated cheap hotels in Florencie

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 865 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 2 897 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 2 761 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Florencie