Hotely, Malta (Malta)

 1. 944 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 2. 4 494 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 3. 2 245 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 4. 1 216 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
  2 060 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Malta

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Malta, Malta. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Malta: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Půvabný ostrov ve Středozemním moři Malta je součástí maltského souostroví, kam kromě Malty patří ještě ostrovy Gozo a Comino. Malta je vzdálená asi 100 km od Sicílie a je tradičním cestovatelským místem pohody, poznání a romantiky. Návštěvníci tu najdou příjemné podnebí, křišťálově modré moře a pohostinnou atmosféru, řadu památek i přírodní zajímavosti. Pobřeží ostrova je převážně skalnaté a členité, písečné pláže najdete spíše v zátokách. Malta nabízí i mnoho historických zajímavostí, v nichž se spojily vlivy různých kultur a národů. Zároveň zde najdete bohaté možnosti od levného ubytování až po design hotel.

KULTURA

Malta je sice malý ostrov co do velikosti, ale veliký svými památkami a zajímavostmi. Pokud rádi objevujete nové věci, milujete historii a poznáváte jiné kultury, pak se vám bude na Maltě líbit. Je to velmi kulturní země, dominuje tu středozemská kultura, ale najdete tu i prvky kultury britské. Velmi se dbá na dodržování místních tradic. Lidé jsou tu vstřícní a přátelští. Typický je zde jižanský klid a pohoda. Malta je vyhledávaným místem kvůli jemným řemeslům , zejména ručně vyráběným krajkám, ručně tkaným látkám a stříbrným filigránským pracím. Mezi ostatní rukodělná řemesla patří pletení a foukání skla. Na Maltě je shromážděno mnoho pokladů světového malířství a řada děl tu i vznikla především v období, kdy zde vládli rytíři. Každá část Malty má své písně a zvyky a také kroje. Setkat se s nimi můžeme na nejrůznějších oslavách.

KUCHYNĚ

Malta má vzhledem ke své poloze velmi blízko k Itálii, a to platí i pro stravování. Na denním jídelníčku tu jsou různé druhy pizzy, těstovin a ryb, ale např. plody moře tu nejsou moc oblíbené. Národním pokrmem Malty je králík na mnoho způsobů. Pokud máte spíše chuť než hlad, vyzkoušejte pastizzi - malé taštičky z listového těsta, které jsou plněné riccottou nebo hráškovým krémem. Další zajímavostí jsou kapari, kterým se na Maltě dobře daří a přidávají se do řady jídel. Ochutnejte také Gbejniet - malý kulatý sýr vyrobený z kravského mléka. Rozhodně vyzkoušejte místní víno, které je opravdu velmi kvalitní, k nejznámějším patří Marsovin, Meridiana a Delicata. Nealkoholický nápoj maltská limonáda kinnie je velmi osvěžující. Je vyrobený podle tajné receptury z kůry červených pomerančů a směsi bylin. Malta je jediným místem, kde ji lze ochutnat. Dejte si také typické maltské slané sušenky, které se namáčejí do různých pomazánek, a jako dezert si naopak můžete dát tradiční mandlové sušenky. Místní jídla vám nabídnou v řadě hotelů – pro lepší představu si přečtěte recenze.

FESTIVALY A AKCE

Malta je velmi společenskou zemí, stále se tu konají festy, fiery, diskotéky, divadla, koncerty, karnevaly a nejrůznější setkání. Typickou akcí je zejména církevní oslava festa, která se koná v každé obci na ostrovech, vždy v době svátků místních patronů. Fiera je trh či pouť v přírodě organizovaná farnostmi. Další pravidelná akce - In Guardia - se pořádá celoročně, obvykle v neděli a o státních svátcích v pevnosti St. Elmo ve Vallettě. Konají se tu také známé tradiční festivaly, jedním z nich je např. Festival umění na Maltě, nebo Mezinárodní festival ohňostrojů či Mezinárodní jazzový festival. Známý je i Mezinárodní festival jídla nebo Island of MTV , což je největší koncert populární hudby na otevřeném prostranství v Evropě. Zejména v době konání karnevalů, pokud chcete levné ubytování, si vybraný penzion raději rezervujte včas.

KLIMA A AKTIVITY

Na Maltě je celý rok mírné podnebí s nepatrnými srážkami, takže návštěvníci se už v květnu mohou těšit z letních teplot. Díky mírnému středomořskému podnebí je možné cestovat napříč Maltou celoročně. Zima je zde mírná, trvá pouze dva měsíce a jsou to jediné dva měsíce v roce, kdy více prší. V březnu už jsou přeháňky ojedinělé. Od dubna do půlky září je velmi suché počasí, v červenci a srpnu bývá horko, během druhé půlky září a v říjnu jsou časté prudké deště. Příjemné maltské klima nabízí ideální podmínky pro nejrůznější aktivity. Mnohé z hotelů nabízejí tenis, squash, fitness či sauny. Všude jsou bazény, a pokud máte rádi potápění, tak jsou k dispozici různé školy. Kousek od hlavního města najdete 18jamkové golfové hřiště, Malta nabízí také vyjížďky na koních či možnosti pro jachting. Potápění a šnorchlování je zde opravdu úchvatné.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Malta je skutečně unikátní krajina. Její města jsou plná zajímavých stavebních či technických památek. Ale Malta i drží světový rekord v počtu zajímavostí vzhledem ke své malé rozloze. Západní pobřeží Malty je značně nehostinné, plné strmých a skalnatých útesů, z nichž nejvyšší jsou Dingli Cliffs. Cestou k těmto útesům se rozhodně podívejte na Busket Gardens , což je jediný les na Maltě (uměle vysazený). Na severu země vytvořily silné vlny nejkrásnější kamenný úkaz na ostrově – skalní okno a s ním sousedící jeskynní systém. Na svých cestách vždy najdete levný hotel či penzion a v každém z nich pohostinné lidi, což zdejší pobyt jen umocní.

VALLETTA

Valletta je hlavním městem Malty. Rozkládá se na území o velikosti 1 kilometr x 600 metrů, což ji řadí k jednomu z nejmenších hlavních měst na světě. I přes svou malou velikost je město plné památek. Valletta je postavena z medově zbarvených pískovců v barokním a klasicistním stylu. K hlavním památkám patří rozhodně katedrála svatého Jana, nejpůsobivější maltský kostel s nádherným interiérem. Určitě byste měli vidět také Velmistrův palác, národní archeologické muzeum či vojenskou pevnost Elmo. Kromě památek je ve Vallettě řada veřejných zahrad a parků, např. Horní a Spodní Barraccské zahrady a zahrada Hastings.

BUGIBBA

Město Bugibba se nachází na severozápadním pobřeží ostrova, asi 10 km od hlavního města. Je to jedna z hlavních turistických oblastí ostrova Malta a letní sídlo prezidenta Malty. Historických památek tu sice mnoho nenajdete, ale nachází se tu vyhlášená pláž, která získala modrou vlajku. Z pláže můžete vidět nedaleký ostrůvek St. Paul’s se sochou svatého Pavla, který zde nedobrovolně přistál v roce 60 n. l. a přinesl na ostrov křesťanství. Ve městě najdete věže Qawra Tower a Ghallis Tower ze 17. století. Milovníky procházek jistě potěší pětikilometrová promenáda po pobřeží až k Salina Bay, kde se z mořské vody těží sůl.

Malta i přes svoji velikost rozhodně patří k významným turistickým destinacím, kam se vyplatí vyrazit. Najdete tu nejen krásné pláže, možnosti sportovního a kulturního vyžití, ale řadu nádherných památek a nějaký ten levný hotel. A zdejší příjemné klima, dobré jídlo a pití a dobrosrdečnost místních vás jistě nabijí energií a užijete si zasloužený odpočinek.