Hotely, Tenerife (Kanárské ostrovy, Španělsko)

 1. 4 786 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  5 982 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 3 624 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  4 344 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 3. 1 516 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  3 156 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 4. 1 863 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Tenerife

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Tenerife, Španělsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Tenerife: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Tenerife je španělský ostrov, největší ze sedmi Kanárských ostrovů, rozkládající se v Atlantském oceánu. Říká se mu také ostrov věčného jara , a to díky stálému počasí, které je turisty ceněno stejně jako ohromný národní park ve vnitrozemí ostrova. Tomu vévodí hora Pico del Teide, která je dokonce nejvyšší horou celého Španělska. Na ostrově je celkem 140 pláží, které lákají ke koupání a odpočinku, stejně jako nabídka ubytování. Rezervovat si můžete jak levnou variantu ve formě penzionu, tak i design hotel.

KULTURA

Tenerife má fascinující dějiny a kulturu a nabízí svým návštěvníkům mnoho historických a kulturních památek. Klasickým představitelem typického kanárského ducha je hlavní město Santa Cruz de Tenerife. Kromě řady významných památek dokládajících zdejší kulturu nevynechejte návštěvu zajímavosti města, Museo de la Historia de Tenerife, kde se mimo jiné např. dozvíte, proč má místní hudba tak charakteristický latinskoamerický rytmus. V muzeu přírody a člověka najdete kromě přírodovědných a architektonických sbírek také výstavu o kultuře a způsobu života Guančů, původních berberských obyvatel Kanárských ostrovů.

KUCHYNĚ

V kanárské, a tedy i tenerifské kuchyni, se při přípravě pokrmů používá především olivový olej, česnek a řada druhů koření a bylinek. Podávají se zde zejména ryby, drůbež, králičí maso, brambory a různé druhy zeleniny. Specialitou je ryba vieja , chutí podobná kapru, na tržištích se prodává také sušená a solená. Populární je sancocho, sušená ryba vařená s bramborami, cibulí a česnekem. Často se podávají i různé druhy sleďů. Pochoutkou typicky kanárské dávné kuchyně jsou papas arrugadas , malé brambůrky vařené v silně osolené vodě tak dlouho, dokud se voda nevypaří. Oblíbeným zdejším nápojem je sangría, jejímž základem je červené víno, do kterého se přidávají různé silnější alkoholické nápoje. Pravá tenerifská sangría se pozná podle toho, že je v ní mimo jiné vždy banánový likér a nakrájený banán. Dezerty jsou zde velmi oblíbené. Ochutnat byste měli bienmesabe (šlehaný mandlový krém se žloutky a medem), flan (karamelový krém), franbollo (kaše z kukuřičné mouky a mléka) a samozřejmě zmrzlinu. Specialitou ostrova Tenerife jsou flambované banány.

FESTIVALY A AKCE

Tenerifané velice rádi a hodně často oslavují. Nejčastějšími slavnostmi jsou tzv. romerías na počest lokálních patronů. Nejde o čistě náboženské oslavy, setkáte se i s prvky lidových veselic. Uvidíte pestré průvody s alegorickými vozy, hlavní roli hraje folklór, hudba a kroje. Řada slavností nemá pevné datum, a tak je dobré se o nich předem informovat. Nejznámější a největší slavností na Tenerife je karneval , který se koná v únoru a po karnevalu v Rio de Janeiro patří mezi největší na světě. Turistickou zajímavostí je Fiestas de Mayo, který je starou náboženskou tradicí, a zahrnuje největší pyrotechnické oslavy na souostroví. Festival se koná každoročně v Los Realejos, na severu Tenerife. Nenechte si ujít ani Tenerife Walking Festival, jehož součástí jsou výlety okolo ostrova a doplňkové aktivity.

KLIMA A AKTIVITY

Teneriffe nemá přezdívku „ostrov věčného jara“ nadarmo. Panuje zde subtropické podnebí a příjemné teploty po celý rok. Ostrov je rozdělen na dvě klimatické zóny, sever má díky vydatným srážkám chladnější podnebí a je zelenější. Na jihu je naopak slunečno a sucho. Teplota oceánu je po celý rok stabilní. V létě si užijete slunečního svitu okolo 11 hodin denně a teplot mezi 26 až 30 stupni Celsia, v zimě teploty mírně klesají a pohybují se mezi 16 až 22 stupni. Osvěžující vánek umožňuje příjemnou relaxaci po celý rok. Příznivé podnebí dává možnosti k nejrůznějším aktivitám. Pokud vás omrzí koupání a opalování, můžete vyzkoušet třeba potápění, surfování, rybaření, nebo jízdu na kole, létání padákem nebo trekking. Milovníkům golfu se tu bude líbit, Teneriffe nabízí nejvíce golfových hřišť z celých Kanárských ostrovů. Různé aktivity nabízejí také zdejší hotely. Pokud nebudete vědět, který hotel zvolit, koukněte se na recenze.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Kromě největšího španělského vrcholu Pico del Teide , sahajícího do výšky 3718 metrů, zde najdete například úchvatný masív Anaga , na západním pobřeží majestátní Útesy obrů , vinice v údolích Orotava a Güímar a mnoho dalšího. Okolo Pico del Teide leží národní park Mount Teide, který je chráněnou památkou světového dědictví UNESCO. Pozorovat zde můžete mnoho druhů rostlin. Zároveň zde najdete množství turistických stezek vedoucích přes rozmanitou přírodu zahrnující suché pouště, bujné lesy a panenskou divočinu.

PUERTO DE LA CRUZ

Krásné přístavní město Puerto de la Cruz, leží v úrodném údolí Orotava na severním pobřeží Tenerife. Je sopečného původu , což můžete ve městě pozorovat – je vidět, jak domy stojí na základech vyvřelé lávy. Moderní ráz se tu snoubí s architektonickými památkami a historickými domy. V centru města můžete vidět tradiční domky postavené v kanárském stylu, několik náměstí, pěší zónu Calle de Quintana, ze které je nádherný výhled na moře. Dominantou města je starobylá pevnost Castilla de San Felipe, nejnavštěvovanějším náměstím je živé Plaza del Charco. Jednou z největších atrakcí Puerta de la Cruz je vodní areál Lago Martiánez.

SAN MIGUEL DE ABONA

Asi deset kilometrů od pobřeží leží malé město San Miguel de Abona. Město se rozprostírá na vrcholku Montana del Pozo, který obíhají dvě ohromné rokle, Barranco Barranco a Archil Orchilla. Najdete v něm malé bílé domky ozdobené zelenými okenicemi, oddělené úzkými chodníčky. Určitě navštivte hrad Castillo San Miguel, podívejte se do přístavu Marina de San Miguel. Pokud jste milovníky golfu, potěší vás hned 2 golfová hřiště. Z městečka můžete vyrazit také do národního parku Teide.

Tenerife je oblíbeným turistickým místem, kam směřují návštěvníci díky příjemnému klimatu po celý rok. Nádherná příroda, mnoho možností k relaxaci i aktivnímu prožití dovolené, zajímavá města, dobré jídlo a široká škála možností ubytování od levného až po nejlepší luxusní hotely, to vše je důvodem, proč vyrazit právě sem.