Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Probíhá porovnání cen hotelů z různých stránek...
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Jeseníky (Česká republika)

Načítání

Hotely, Jeseníky

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Jeseníky, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Oblast
  • Jeseníky: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Jeseníky jsou jednou z nejkrásnějších chráněných krajinných oblastí České republiky. V mnoha ohledech jsou skutečně jedinečné, protože na jejich území najdete 4 národní přírodní rezervace, jednu národní přírodní památku, 18 přírodních rezervací a další přírodní památky. Setkáte se tu se zajímavou faunou a flórou, navštívit můžete ale také spoustu památek. Jeseníky jsou také vyhlášeným lázeňským regionem a nabízí se zde mnoho sportovních a volnočasových aktivit. Vzhledem k tomu zde najdete širokou nabídku ubytování v různých cenových relacích, záleží jen na vás, zda se chcete ubytovat levně nebo dáte přednost třeba wellness hotelům. Celá oblast Jeseníků je turisticky orientovaná a všude vám rádi vyjdou vstříc, což jistě každý pro zajištění bezstarostné dovolené ocení.

KULTURA

V Jeseníkách je velmi znát vliv Moravy, a to především v dodržování některých tradic a zvyků. Budete mít velkou možnost se s nimi seznámit, protože se zde konají jarmarky, poutě, masopust, hody, ale dodržují se také vánoční a velikonoční zvyky. Setkáte se zde s nefalšovaným folklórem a uvidíte a budete si moci i vyzkoušet různá řemesla.

KUCHYNĚ

Jeseníky bývaly chudým krajem, a proto základními surovinami této regionální kuchyně byly brambory a zelí. Díky rozsáhlým lesům se staly základem také lesní plody a zvěřina. Jesenická kuchyně je směsicí kuchyně slezské, moravské, německé a také polské. Pokrmy jsou dost vydatné, protože život v horách nebýval jednoduchý. Místní kuchyně je poctivá, řada pokrmů zde voní sádlem. Dnešní zdejší gastronomie staví na tradici a historii nejvyšších moravských hor. Často se tu dělají z brambor placky nebo knedlíky plněné masem, zelím, nebo houbami. Používá se také hojně kapusta, mrkev a červená řepa. Vaří se syté polévky, omáčky a dušené maso. Velmi oblíbenými jídly jsou zde masové knedlíčky v nudlovém těstě, skvělý Frýdeberský salát, omelety nebo houskové polévky. V Jeseníkách musíte ochutnat zdejší posvícenské moravské koláče! V řadě hotelů a penzionů budete mít možnost zdejší speciality vyzkoušet.

FESTIVALY A AKCE

Dobová jídla a zapomenuté chutě Jeseníků můžete objevovat v létě na ojedinělém gastronomickém festivalu Chuť Jeseníků. Pokud dáváte přednost klasičtějšímu jídlu, pak se v Malé Morávce koná tradičně v srpnu Borůvkový festival a v září Festival řízků. V lednu můžete své chuťové buňky podráždit na akci O Priessnitzův dortík, kde již tradičně soutěží mladí cukráři. Milovníkům dechové hudby by neměl uniknout každoroční Mezinárodní festival dechových hudeb, který se koná na jesenickém Masarykově náměstí a v Priessnitzových léčebných lázních. Zaujmout vás může také turnaj v discgolfu Priessnitz Open. Milovníky cyklistiky jistě potěší Závod míru , ve kterém pravidelně mistři cyklistiky zavítají do Jeseníků.

KLIMA A AKTIVITY

Jeseníky patří do chladného klimatického pásma s poměrně velkou rozmanitostí podnebí, což je způsobeno především velkými rozdíly v nadmořské výšce. Zimy jsou zde poměrně chladné, pro jižní podhůří Hrubého Jeseníku a Nízký Jeseník jsou charakteristické opravdu dlouhé a drsné zimy. Hrubý Jeseník tvoří jakousi hradbu oddělující oblasti s různým počasím. V létě se teploty v Jeseníkách pohybují okolo 16 stupňů Celsia. V každém případě je toto podhorské klima velmi významným prvkem zdejší lázeňské oblasti. Jeseníky díky lázním a krásné přírodě nabízejí svým návštěvníkům mnoho relaxačních, sportovních a volnočasových aktivit. Pokud jde o lázně, k těm neznámějším zde patří Priessnitzovy léčebné lázně nacházející se v nejvýchodnějším výběžku Rychlebských hor. Jeseníky jsou doslova protkané spoustou turistických stezek a cyklostras, najdete tu také řadu naučných stezek. V létě se můžete věnovat koupání a vodním sportům, najdete tu i možnosti adrenalinových sportů nebo jezdectví. Jeseníky jsou rájem pro milovníky pěší turistiky, k vyhledávaným cílům patří např. Praděd, Švýcárna, Petrovy Kameny, Jelení Studánka, Červenohorské sedlo, z naučných stezek patří k nejznámějším Velká kotlina, Bílá Opava, Údolí ztracených štol či Zlatohorská hornická naučná stezka. V zimě jsou Jeseníky skvělým místem pro milovníky lyžování. Výborné podmínky najdete např. na Ovčárně, v Dolní Moravě, Koutech nad Desnou, Přemyslově apod. Na své si tu přijdou i běžkaři, v nabídce je více než 380 kilometrů běžeckých tras. Po dni plném sportování vám jistě přijde vhod příjemné ubytování v některém levném hotelu či penzionu.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Když se řekne Jeseníky, prvotní představou každého je zejména lyžování nebo procházky přírodou. Je to pochopitelné, protože hory zasazené v malebné krajině, zelené louky, zalesněné hřebeny hor, stráně, říčky a potoky jsou pro turisty velkým lákadlem. Jeseníky jsou dokonce nejvíce zalesněnou chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Rozhodně byste ale neměli opomenout navštívit i zdejší malebná podhorská městečka, romantické hrady a zámky či unikátní technické památky. I díky nim můžete získat při svém pobytu v Jeseníkách nevšední zážitky. S nalezením levného hotelu nebo penzionu určitě nebudete mít problém, zejména pokud využijete last minute nabídky.

JESENÍK

Město Jeseník původním názvem Frývaldov, leží v samém srdci hor, v krajině s krásnou přírodou a čistým vzduchem. Město má zajímavou a bohatou historii. Jeho nejstarší památkou je gotická Vodní tvrz , kde je možné navštívit vlastivědné muzeum Jesenicka. Najdete tu mimo jiné i expozici věnovanou čarodějnickým procesům. Nad městem se nacházejí Priessnitzovy lázně s několika desítkami pramenů a balneoparkem. Hrobku Vincenze Priessnitze, největšího z jesenických rodáků, najdete kousek od promenády. V okolí města můžete navštívit řadu zajímavých míst, jako je např. Křížový vrch, rozhledna na Zlatém chlumu nebo rašeliniště Rejvíz s nezapomenutelnou atmosférou.

KARLOVA STUDÁNKA

Pokud chcete navštívit místo, které se pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě, pak se vydejte do Karlovy Studánky. Najdete zde lázně založené již v roce 1785. Karlova Studánka se nachází v pohoří Hrubý Jeseník v nadmořské výšce 800 m n. m. v malebném údolí říčky Bílá Opava. Na zalesněných svazích najdete parky a lázeňské pavilony, můžete tu navštívit geologickou expozici hornin z oblasti Jeseníků, umělý vodopád, najdete tu kavárny a restaurace a také bazén s teplou slanou vodou. Město nabízí mnoho rekreačních a relaxačních programů. Pokud máte rádi turistiku, můžete se odsud vydat po nejkrásnější trase až na Praděd.

Jeseníky jsou díky krásné přírodě a čistému vzduchu doslova horským rájem. Nudit se tu určitě nikdo nebude, a to díky mnoha zdejším přírodním, historickým i technickým pokladům, množství tras pro pěší turistiku a cykloturistiku, lyžařským podmínkám či lázeňským zařízením. Návštěvníci jezdí do Jeseníků zejména za odpočinkem a klidem. Najdete tu nedotčená místa panenské přírody, specifikem Jeseníků je také řada individuálních ubytovacích zařízení – malých penzionů, kde si každý může najít své soukromí a oblíbené místo.

Od těchto oblíbených destinací vás dělí jen pár kliknutí

Další často hledané destinace