Hotely, Beskydy (Česká republika)

Načítání

Hotely, Beskydy

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Beskydy, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Oblast
  • Beskydy: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Beskydy - Nejoblíbenější destinace

VE ZKRATCE

Pokud zvažuje pobyt v Beskydech, určitě nebudete litovat. Najdete tu malebnou přírodu, hory, a tedy výborné horské podmínky jak pro sport, tak pro pobyt na čerstvém vzduchu. Stejně tak tu ale můžete objevovat i zajímavá města a místní folklór. Oblast Beskyd je součástí karpatského oblouku s dominantou Lysá hora a najdete tu zároveň nejrozsáhlejší chráněnou krajinnou oblast v České republice s množstvím přírodních rezervací. V celé oblasti Beskyd jsou velmi dobré ubytovací podmínky, k ubytování tu můžete využít celou škálu zařízení – k dispozici jsou jak hotely, tak i penziony v různých cenových relacích, a ještě navíc můžete získat zajímavé slevy v rámci last minute.

KULTURA

Beskydy jsou krajem, kde tradice, řemesla a typická kuchyně mají rozhodně své místo a přetrvávají po celé generace. Jejich neodmyslitelnou součástí je folklór, uchovávaný četnými tanečními i pěveckými soubory. Unikátní je také zdejší typicky horalská architektura s řadou dřevěných kostelíků a historických dřevěných stavení a městských památkových rezervací.

KUCHYNĚ

Ke každému správnému výletu patří také ochutnávka místních gastronomických specialit. Beskydy jich nabízejí opravdu hodně. Oběd často bývá zahajován valašskou kyselicí, nejproslulejší regionální polévkou. Její jméno souvisí s hlavní ingrediencí, bílým zelím, ale najdete v ní také krájené brambory a klobásu, polévka se dochucuje smetanou. Krajovou specialitou je řízek Ondráš, pojmenovaný podle beskydského zbojníka Ondráše. Jedná se o vepřovou kotletu, která je proložena sýrem a šunkou a zabalena v těstíčku bramboráku. Svátečním pokrmem pak bývá plněná husa s dvěma druhy zelí a bramborovým knedlíkem. Mezi nejznámější pochoutky a vlastně i docela levné suvenýry z Beskyd patří určitě štramberské uši – křupavá cukrovinka s medovou příchutí, valašské frgály – obří koláče s mákem, tvarohem nebo hruškami. Vyzkoušejte také stryky, což jsou bramborové placky, které se pečou na plotně bez oleje a dochucují se smetanou, škvarky nebo vaječinou se špekem. Ke zdejším suvenýrům také patří bylinný likér Lysá Hora velmi jemné hořkosladké chuti, který je vyráběn od roku 1856 z přírodních bylinných extraktů a ovocného destilátu. Likér má dokonce dvě světová ocenění. A kdo neochutnal místní slivovici, jako by zde ani nebyl! V nejednom hotelu či penzionu vám zdejší speciality nabídnou.

FESTIVALY A AKCE

V mnoha městech a obcích v Beskydech mají již letitou tradici některé akce a slavnosti. Můžete se tak stát svědky vzrušující podívané mnoha sportovních adrenalinových akcí na samotných vrcholcích hor, k nejznámějším závodům patří např. mrazivých 24 hodin na Lysé hoře, horský vytrvalostní přechod Beskydská sedmička nebo týmový Adrenalin Cup. Skutečnou raritou v závodech je ale Beskydský šerpa, při kterém závodníci musí vynést pivní sud na Lysou horu. Velkou oblibu mají v Beskydech folklorní akce – určitě navštivte Mezinárodní folklorní festival v podhůří Beskyd – ve Frýdku-Místku, který je přehlídkou nejen domácích, ale i zahraničních souborů, nebo Frenštátské slavnosti či Sochorovy národopisné slavnosti. Pohodový rodinný festival rockové hudby pod širým nebem se pak koná ve Frenštátu pod Radhoštěm. V Ostravici vás mohou zaujmout koncerty kapel v rámci Beskydského hudebního léta. Na své si přijdou i milovníci vážné hudby, ti by určitě měli vyrazit na Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy. V době konání některých významných akcí si raději rezervujte svůj pobyt včas, protože ve vámi zvoleném termínu pak nemusíte najít třeba tolik žádané levné ubytování, jako je např. penzion. Může být ale problém i s kapacitou wellness hotelů, které jsou v poslední době velmi oblíbené a žádané.

KLIMA A AKTIVITY

Členitý povrch Beskyd, kde rozdíl nadmořských výšek mezi nejnižšími a nejvyššími polohami dosahuje téměř 1100 m, výrazně ovlivňuje počasí. Všechny vyšší polohy se nacházejí v klimatické oblasti chladné, léto je zde velmi krátké, chladné až mírně chladné, následuje dlouhé přechodné období, zima je dlouhá a chladná. Celá oblast je i velmi bohatá na srážky, Lysá hora je dokonce jedním z nejdeštivějších míst nejen v Beskydech, ale v celé České republice. Souvislá sněhová pokrývka na Lysé hoře trvá v průměru více než polovinu roku, zatímco v nejníže položených nejteplejších oblastech je to asi 70 dnů za rok. Beskydy jsou rájem pěších turistů i cykloturistů, pro cyklisty zde byly otevřeny Beskydské traily , zážitkové lesní cyklotrasy. V zimě si zde na své přijdou také lyžaři, kteří mohou využít kvalitní lyžařská střediska , stejně jako množství upravených běžkařských tras.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Nádherná příroda Beskyd poskytuje možnosti jak k odpočinku, tak sportovním aktivitám. Udělejte sí výlety k soše boha Radegasta na bájnou horu Radhošť, v podhůří pak můžete navštívit, půvabný Štramberk přezdívaný Valašský Betlém anebo hrad Hukvaldy. Spokojeni budete v Beskydech určitě i s ubytováním, ať již zvolíte nějaké levné, nebo třeba horský hotel.

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

V malebné kotlině Beskyd si nenechte ujít město Frenštát pod Radhoštěm. Zajímavé je náměstí s novorenesanční radnicí a částečně zachovalým podloubím. Ve městě žilo, tvořilo anebo ho navštěvovalo mnoho významných spisovatelů, výtvarníků a sochařů. V okolí města můžete podnikat pěší túry. Líbit se vám bude na Pustevnách , což je vyhledávané lyžařské středisko.

LUHAČOVICE

Největší moravské lázně Luhačovice se nacházejí právě v Beskydech a mají za sebou dlouhou tradici a jsou proslulé svými přírodními léčivými prameny , příznivými klimatickými podmínkami, nádhernou přírodou a specifickou architekturou. Najdete tu kolonádu, rozlehlé parky s fontánami a upravenými vycházkovými cestami. Každou hodinu zde vyvěrá 15 000 litrů minerální vody, která je považována za jednu z neúčinnějších v celé Evropě. Nejznámější zdejší přírodní léčivou vodou je Vincentka, která se servírovala dokonce na císařském dvoře. V Luhačovicích najdete unikátní stavby architekta Dušana Jurkoviče, inspirované valašskými a slovenskými lidovými stavbami s hrázděnými zdmi, secesním dekorem a výraznou barevností.

ČELADNÁ

Malebná vesnice Čeladná leží v samotném srdci Beskyd. Najdete tu nedotčenou přírodu, překrásné údolí řeky Čeladenky, potoky a říčky s nádherně čistou vodou. Nachází se tu na lázeňskou tradici navazující Beskydské rehabilitační centrum, které je velmi vyhledávané pro svou vysokou úroveň. A pokud jste milovníky golfu , pak je Čeladná tím pravým místem pro vás. Je totiž vyhlášeným golfovým rájem. Každoročně již od roku 2009 se tu koná nejvýznamnější golfová událost ve střední a východní Evropě.

Beskydy – to jsou nejen hory a lesy, krásná příroda, ale i spousta aktivit a možností. Když k tomu přičtete zdejší pohostinnost, nemůžete při výběru dovolené zde udělat chybu.

Od těchto oblíbených destinací vás dělí jen pár kliknutí

Další často hledané destinace