Hotely, Mallorca (Baleárské ostrovy, Španělsko)

 1. 5 303 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 2. 5 684 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 3. 4 413 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  4 573 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 4. 1 693 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:říjen 2024
  5 117 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  2 713 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 137 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Mallorca

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Mallorca, Španělsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Mallorca: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Mallorca je největším ostrovem Baleárského souostroví , ale i celého Španělska a patří k letoviskům, která si turisté velmi oblíbili. Mallorca leží v západní části Středozemního moře, asi 200 kilometrů od Valencie, Barcelony a Alžíru. Název Mallorca dali ostrovu Římané – ve španělštině znamená „ta největší“. Přestože je ostrov turisticky velmi navštěvovaný, zachovala si zdejší krajina původní romantický ráz. Na návštěvníky tak vedle památek čekají běloskvoucí pláže, křišťálově čisté moře a příjemné teploty. Ostrov je doslova posetý pomerančovníky a citronovníky, najdete tu olivové a mandlové háje a samozřejmě typický tropický strom, kterým je palma. Zdejší obyvatelé jsou milí a čas tu plyne klidným tempem. Možnosti ubytování jsou obrovské, když nevíte, co zvolit, přečtěte si recenze hotelů. Dovolená nebo prázdniny na Mallorce určitě budou patřit ke krásným zážitkům.

KULTURA

Historie ostrova Mallorca je bohatá a zajímavá. Jak by také ne, obývali i dobývali ji v minulosti Římané, Maurové i Byzantinci a dochovalo se zde mnoho stavebních památek, které připomínají působení různých kultur a etnik. Nejstarší známky osídlení byly nalezeny v jeskyni Sóller. První obyvatelé přišli nejspíše z Iberského poloostrova. Po roce 3000 př. n. l. začali obyvatelé stavět kamenné domky, chovat dobytek a obdělávat půdu. Začalo se rozvíjet hrnčířství. Zdejší obyvatelé byli dokonce obávanými bojovníky s praky. Zvyky na Mallorce jsou dodnes pečlivě dodržovány a místní obyvatelé uctívají své patrony (každá obec má svého) a připomínají si historické události. Většina oslav pak má náboženský charakter. Mnoho návštěvníků tohoto ostrova dává dokonce přednost kultuře a památkám před plážemi a koupáním.

KUCHYNĚ

Baleárská kuchyně, na Mallorce nevyjímaje, vychází z tradičních španělských receptů, ale můžete v ní najít i vliv cizích kultur. Místní kuchyně je rozmanitá, zdravá a určitě vám bude chutnat. Jistě není překvapením, že základem jsou polévky s dary moře - rybami a mořskými živočichy. Samozřejmostí je také hodně zeleniny, která se tu pěstuje a podává prakticky ke všemu. Mallorčané milují také králíky, vepřové maso a šneky. K typickým zdejším jídlům patří polévka „sopa mallorquí“, což je silný a hustý vývar s masem, zeleninou a kousky bílého chleba. Za horkých letních dní jistě oceníte studenou polévku z rajčat, paprik, okurek a cibule – gazpacho. Mallorskou specialitou je bílý toust „pa ambi oli“ potřený olivovým olejem a dužinou z rajčat. Podává se k němu sušená šunka jamón serrano, olivy, sýr či klobása chorizo. Nezapomeňte ochutnat také národní pokrm Španělska a samozřejmě i ostrova Mallorca - paellu , což je šafránem barvené rizoto s mořskými plody, masem a zeleninou. Na Mallorce nechybí ani oblíbené tapas. Mallorčané milují sladké a končí jím prakticky každé jídlo. Neznámější baleárskou specialitou je ensaimada - koláč z kynutého těsta ve tvaru šnečí ulity. Na každém ostrově se připravuje jinak, ale prý jen ten mallorský je pravý. Velmi známé jsou také místní likéry, např. zelený likér Hierbas. V téměř každém hotelu či pensionu budete moci něco z pravé mallorské kuchyně ochutnat.

FESTIVALY A AKCE

Španělsko je velmi známé svými slavnostmi a oslavami a Mallorca není ani v tomto výjimkou. Ostrované slaví státní svátky a mají několik vlastních festivalů. Mnohá města pořádají velkolepou oslavu na počest svého svatého ochránce. Oslavy provází hodování, průvody tradiční tance a koncerty. V lednu můžete prožít jeden z největších festivalů v hlavním městě, a to oslavu svátku svatého Šebestiána - patrona Palma de Mallorca. V dubnu pak můžete 5 dní v hlavním městě vidět účastníky folklorního festivalu „Festival Mundial de danzas Folklóricas“ z celého světa v krojích. Druhou květnovou neděli probíhá v Sólleru bitva Arabů proti křesťanům. Bude se odehrávat boj mezi arabskými piráty a kurážnými vesničany, uvidíte spoustu masek a pouliční zábavy, která bude trvat celou noc. Kdybyste chtěli vidět největší řemeslný trh na ostrově, vydejte se sem v listopadu a zamiřte do města Inca. Zajímavé akce probíhají na Mallorce po celý rok, určitě při svém pobytu zde na nějakou narazíte.

KLIMA A AKTIVITY

Ostrov Mallorca leží v mírně subtropickém pásmu, zimy jsou mírné a vlhké, léta jsou naopak suchá a teplá. Horský masiv Tramuntana chrání ostrov před nepříznivým počasím a okolo 300 dnů v roce je zde slunečných. Místní příjemné klima je ideální nejen v létě, kdy je jako stvořené pro koupání a plážové sporty, ale po celý rok, kdy můžete vyrážet na různé výlety či se věnovat sportu. Ne nadarmo si ostrov vybírají pro jeho příznivé klima třeba milovníci golfu – již dnes je zde více než 20 golfových hřišť a pokud toužíte bydlet poblíž, v nabídce je třeba design hotel nebo i levné ubytování. Stále častěji sem směřují také cyklisté.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Mallorca není jen místem, kde si užijete skvělé koupání a kde budete odpočívat. Najdete tu mnoho míst, která rozhodně stojí za vidění. Řada měst nabízí nádherné historické památky, ale i mnoho zábavy či možnosti k nákupu. Nevíte-li si rady s ubytováním, zkuste si projít recenze hotelů. Na Mallorce ale najdete i velmi levné a pěkné.

PALMA DE MALLORCA

Hlavním městem ostrova je Palma de Mallorca, oficiálně nazývaná Palma. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem a je také známým přístavem. Dominantou historické části města, která se rozkládá v okolí rušného Plaza de Espana a v sousedství přístavu, je velká gotická katedrála – Catedral de Mallorca , která má 44 metrů vysokou věž. Samotná stavba katedrály probíhala již od 13. století, dokončena však byla až v 17. století a finální úpravy interiéru byly provedeny až ve 20. století slavným Gaudím. Další významnou stavbou je hrad Castillo de Bellver postavený v románském a gotické stylu s nádherným výhledem na moře.

MAGALUF

Chcete-li pobýt na opravdu nádherné písečné pláži nebo zavítat do aquaparků - na výběr jsou hned dva – Western Water Park a Aqualand Magaluf, pak navštivte Magaluf. Najdete tu i motokárovou dráhu nebo v blízkosti dvě golfová hřiště. Hlavní ulice Carrer Punta Balena či Avenue Olivera jsou plné obchodů, zábavních podniků a restaurací.

SÓLLER

Město Sóller najdete v severozápadní části ostrova Mallorca v údolí plném pomerančovníkových a olivovníkových sadů. Nad nimi se zvedají jedny z nejvyšších vrcholů pohoří Serra de Tramuntana. Zajímavostí Sólleru je trať historické tramvaje z roku 1913, která zajišťuje spojení mezi městem Sóller a jeho blízkým přístavem Port de Sóller. Nejhezčím místem ve městě je náměstí Plaza de la Constitució , kde najdete místní radnici, secesní kostel sv. Bartoloměje a palác Banc de Sóller, postavený v katalánském secesním stylu podle plánů architekta Joana Rubio.

Jistě ne náhodou je Mallorca nazývána jednou z perel Středomoří. Díky krásné přírodě, čistému moři a plážím, ideálnímu klimatu a bohaté nabídce zábavy, sportovních i outdoorových aktivit patří k těm destinacím, ve nichž je radost strávit dovolenou.