Hotely, Istrie (Chorvatsko)

 1. 2 624 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 1 952 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  4 528 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. 3 124 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  3 995 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Istrie

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Istrie, Chorvatsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Istrie: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Istrie je největším poloostrovem na Jadranu a jednou z turisticky nejoblíbenějších oblastí Chorvatska. Tento tajemný poloostrov ukrývá mnoho míst pro příjemné relaxování, ale i řadu památek s nádechem historie. Istrie – to je jednak křišťálově čisté moře, malebné zátoky, bílé skály, zelené borovice, jednak řada vzácných památek z antické minulosti. V Istrii najdete starobylá městečka s velmi příjemnými obyvateli, ale také nesčetně možností, jak prožít aktivní dovolenou. Najdete tu i širokou škálu možností ubytování, od levného až po hotel. Možností je i nabídka all inclusive.

KULTURA

Obyvatelé Istrie si tradice doslova hýčkají a vychutnávají. Istrijská historie, která kulturu výrazně ovlivňuje, je nesmírně bohatá. Ve zdejších jeskyních byly nalezeny důkazy o existenci prehistorických lidí z doby paleolitu a více než 400 pevností v horách svědčí o velké hustotě osídlení Istrie v době bronzové a železné. Římané pak byli prvními urbanizátory. Také byzantská vláda zde zachovala řadu památek – Eufraziova bazilika patří bezesporu k nejkrásnějším raně byzantským kostelům v Evropě. Ve vnitrozemí Istrie můžete obdivovat četná středověká města a pevnosti na vrcholech hor a v mnohých kostelech staré středověké fresky. Najdete tu řadu starých budov, které svědčí o tradici a kultuře tohoto kraje. Zvláštností jsou istrijské studny, střechy a dekorativní detaily nádob na olej dělané z kamene. Také geografická poloha a zdejší klima silně ovlivňuje životní styl obyvatel, setkáte se tu s hlubokou tradicí v pěstování oliv a vína , chovu zvířat a lovu ryb.

KUCHYNĚ

Istrijská kuchyně je směsicí různých historických a kulturních vlivů, základem je středozemní a italská kuchyně se spoustou koření, zeleninou a olivovým olejem. V Istrii v každém případě ochutnejte istrijský pršut a kozí sýr. Hlavní speciality se často liší v závislosti na ročním období, takže na jaře si pochutnáte na chřestu, v létě na lanýžích , na podzim jsou základem houby. Delikatesou jsou například kozí sýr s lanýži či fuži, těstoviny s hrstí orestovaných hub, nebo fritaja čili. Vašim chuťovým pohárkům jistě udělají radost vyhlášené ústřice z Limského kanálu. V oblasti Istrie je chutnou specialitou jehněčí nebo telecí maso pečené pod tzv. pekou, což je železný poklop, pod nímž se dříve na venkově pekl chléb. Pokud máte rádi polévky, vyzkoušejte silný zeleninový vývar z brambor, fazolí, zeleniny s větším množstvím kukuřice – tzv. manestra. Na stole pak rozhodně nesmí chybět kvalitní místní víno, bílé jako např. Malvasia či Pinot, nebo červené – Merlot a Teran. Na závěr si dejte dobrou kávu a zmrzlinu, na oboje si zde potrpí, a proto není problém posedět v pohodlí design hotelu.

FESTIVALY A AKCE

V Istrii si nenechte ujít lidové slavnosti zvané fešty a různé kulturní festivaly , které navíc využívají přitažlivého prostředí zdejších stavebních památek. Konají se tu různé rybářské slavnosti, gastronomické slavnosti, ale i koncerty či tradiční večery s istrijským folklorem. Často navštěvovaným místem, kde se konají kulturní a folklorní události, je Motovun, staré městečko ve vnitrozemí Istrie, položené v nejvyšším bodě dosahujícím téměř 300 m n. m. Má romantickou atmosféru, skvělý výhled do okolí a občas se tu odehrávají různé kulturní a folklorní události. V každém městečku v Istrii se také koná tradiční trh, kde najdete kouzlo minulosti. Navštivte např. veletrh v Buje, který se koná každou středu v měsíci a kde rozhodně nebudou chybět ani istrijské tradice a zvyky. V Istrii se slaví také různé svátky, zejména se dodržují různé velikonoční zvyky. Můžete také ochutnat velikonoční koláče – pince.

KLIMA A AKTIVITY

Klima na Istrii má příjemný středomořský ráz, který s sebou přináší teplá a suchá léta s mnoha slunečnými dny a mírné zimy. Směrem dále do vnitrozemí se klima mění na kontinentální, což způsobuje studený vzduch z hor a Alp. Istrie je oblíbenou destinací také pro množství aktivit, které umožňují prožití aktivní dovolené. Čisté azurové moře, ale také velký počet pláží oceněných modrou vlajkou lákají ke koupání, vodním sportům, ale i třeba plážovému volejbalu. Ve velkých střediscích jako například Pula nebo Rovinj je možné využít půjčovny příslušenství pro potápění, podmořský rybolov, jachting a windsurfing, nebo si také vypůjčit motorové čluny, loďky či plachetnice. K dispozici jsou stovky tenisových kurtů a hřišť pro míčové hry. Špičkové zázemí pro komplexní sportovní vyžití najdete např. v Poreči, Rovinji, Pule či Medulinu. Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet paragliding nebo bungee-jumping. Istrie je oblíbená také díky husté síti cyklostezek a množství cest pro pěší turistiku. V Rabacu si můžete vyzkoušet potápěčské safari v podobě pestrého podmořského světa s množstvím ztroskotaných lodí, které leží na mořském dnu. Zahrát si můžete také golf. Během letní sezony, pokud hledáte levné ubytování typu penzion, je lepší si ho včas rezervovat.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Nenechte si ujít jeden z nejúchvatnějších přírodních divů Istrie, kterým je kaňon Vela Draga (někdy nazývaný Vraniska Draga). Kaňon se vine podhůřím pohoří Učka nedaleko od oblasti, kde jeho hřeben navazuje na další významné pohoří Čičarijí. U západního pobřeží Istrie najdete dva ostrovy Veli a Mali Brijuni a malé ostrůvky, které tvoří národní park Brijuni s bohatou středomořskou vegetací i četnou exotickou faunou. Samozřejmě navštivte také historická města a památky na seznamu dědictví UNESCO. S ubytováním si při cestování nemusíte dělat starosti, nabídka je široká od levné varianty penzionu až po komfortní hotely.

POREČ

Starobylé město Poreč je největším turistickým centrem na Istrii. Město s přístavem leží na nízké vápencové pláni mezi zátokou Lima a údolím řeky Mirna. K mimořádně cenným historickým památkám Poreče patří Eufraziova bazilika, zapsaná v roce 1997 do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V místním historickém muzeu najdete rozsáhlou sbírku dokumentující různá období v historii města. V Poreči můžete vidět i zbytky římských architektonických prvků. Z přístavu vyplouvají trajekty do italských Benátek či lodě do ostatních chorvatských letovisek na pobřeží. Je tu skutečně krásné koupání, mnoho z těchto pláží bylo vyznamenáno tzv. modrou vlajkou.

PULA

Pula je největší město a ekonomické centrum Istrie, které leží u úzké zátoky s ostrůvky Uljanik, Sveti Andrija a Sveta Katarina. Město má také strategický, dobře vybavený přístav. Je vyhledávaným turistickým centrem díky množství zachovalých památek, příjemnému klimatu a členitému pobřeží. Mezi nejdůležitější památky patří amfiteátr z 1. století n. l., části opevnění Dvojí a Herkulova brána, Vítězný oblouk Sergiovců, osmihranné mauzoleum, pravoslavný kostel sv. Mikuláše, městská radnice a katedrála.

Istrie je jednou z nejzelenějších částí Chorvatska. Samozřejmě nabízí krásné moře a pláže, ale najdete tu rozhodně mnohem více - antické, středověké, církevní památky, velmi zachovalá historická městečka, kulturní a sportovní akce, možnost relaxace, gastronomické pochoutky. Stačí si jen vybrat podle vašich zájmů a možností.