Hotely, Rhodos (Egejské moře - jih, Řecko)

  7 378 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 1. 4 413 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  5 260 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  3 887 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:září 2024
 2. 8 320 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 3. 4 401 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  5 683 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 4. 5 591 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Rhodos

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Rhodos, Řecko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Rhodos: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Řecký ostrov Rhodos je největším ostrovem v souostroví Dodekanessos a celkově je čtvrtým největším řeckým ostrovem. Rhodos, anglicky také Rhodes Island, je často nazýván ostrovem věčného slunce. Jeho povrch je hornatý, nejvyšší horou je Atavyros s 1215 metry. Najdete zde bohatou faunu a flóru a díky bohaté historii také mnoho památek. Východní pobřeží je omýváno klidným Středozemním mořem, západní pobřeží pak mořem Egejským. Pláže jsou písečné a oblázkové a najdete tu i řadu romantických zátok. Celý ostrov nabízí dostatek ubytovacích kapacit, ať upřednostňujete hotel, penzion či levné ubytování.

KULTURA

Chcete-li na vlastní oči vidět antickou kulturu nebo se projít středověkým městem, pak je Rhodos to pravé místo. Objevíte zde antické stavby, navštívíte památky vybudované za éry rytířského řádu Johanitů i za osmanské nadvlády, na pobřeží pak uvidíte křižácké hrady a v horách kláštery či byzantské chrámy. Pokud jde o tradice a dodržování zvyků, setkáte se s nimi při nejrůznějších oslavách. Řekové jsou milovníci oslav a umí si je dokonale užít. Časté bývají oslavy četných církevních svátků, které zpravidla začínají již v předvečer samotného svátku.

KUCHYNĚ

Tradiční kuchyně Rhodosu je v podstatě totožná s řeckou, najdete tu i turecké speciality. Při přípravě jídel se nejvíce používají jako přísady česnek, olivový olej a bylinky. Jídlo je velmi lehké a dobře stravitelné. Ryby, mořské plody a maso se připravují často grilováním nebo dušením a podává se k nim zelenina, pitta (nekvašený chléb) a tradiční tzaziky – plnotučný jogurt s okurkou, česnekem a bylinkami. Oblíbenými jídly jsou zejména souvlaki a zapékaná moussaka. Samozřejmě, že na Rhodosu dostanete oblíbený klasický gyros. Na své si tu přijdou milovníci čerstvé zeleniny, protože nabídka salátů je veliká. Dochutit si je můžete zdejším proslulým olivovým olejem nebo vinným octem, často se do nich přidávají výborné ovčí a kozí sýry. Typickým rhodským zákuskem je rizogalo, studený rýžový pudink s citrónem a skořicí. Pochoutkou je jogurt z čerstvého ovčího mléka, do kterého se často přidává med. Když budete v restauraci či taverně a přinesou vám jídlo, které nebude horké, tak je to na Rhodosu v pořádku – souvisí to s historií. K jídlu se zde většinou pije pivo nebo proslulá rhodská vína, jako aperitiv se podává často zdejší ouzo nebo metaxa. Pokud chcete ochutnat typická jídla Rhodosu, pak vyrazte do zdejších taveren. Některé hotely na ostrově nabízejí v rámci programu večery s ochutnávkami místního jídla, často se o nich dozvíte v recenzích.

FESTIVALY A AKCE

Velká část svátků a oslav na Rhodosu je církevních, zajímavé jsou ale rozhodně i festivaly. V době konání některých akcí může být problém sehnat hotel či penzion podle vašich představ, proto si ho rezervujte s předstihem. Největší oslavy probíhají okolo Velikonoc. Poslední květnovou neděli můžete navštívit květinové slavnosti. Na konci června probíhají oslavy na počest svatého Petra v Lindosu, v srpnu se konají ve městech Kremasti a Embona oslavy Nanebevzetí Panny Marie. V Emboně na přelomu srpna a září můžete navštívit slavnosti vína. V únoru se koná řecký festival trvající tři týdny, jehož součástí jsou průvody, reje masek, divadelní i hudební vystoupení. 7. března se na Rhodosu slaví Den spojení Dodekanéských ostrovů s Řeckem, při kterém nechybí průvody a folklorní tance. 29. – 30. července se slaví Den sv. Saula poblíž vesničky Soroni. Součástí zábavy jsou oslí závody. V srpnu se pořádají taneční festivaly v Maritsá, Kallithiésa a Émbonas – i zde je možné sehnat levné ubytování.

KLIMA A AKTIVITY

Ne nadarmo byl ostrov Rhodos ve starověku zasvěcen řeckému bohu Slunce. Najdete zde nejen příjemné středomořské podnebí, ale především nejvyšší počet slunečních dnů ze všech řeckých ostrovů, a to v průměru 300 dní ročně. Sezóna na Rhodosu proto trvá často až do října. Zdejší příznivé podnebí, krásné pláže, čistá voda a rozmanitá příroda dávají tak možnosti k nejrůznějším aktivitám. Vodní sporty jsou samozřejmostí a nabídka je široká. Pro milovníky potápění jsou ideální oblasti Kalithea, Ladiko a Anthony Quinn. Děti i dospělé potěší aquaparky, největší najdete ve Faliraki. Západní pobřeží díky ideálním větrným podmínkám ocení zejména milovníci surfování. Oblíbené jsou zejména pláže v Triantě, Ixii a jižní cíp ostrova Prasonisi. Ve Faliraki a Kolymbii si také můžete vyzkoušet paragliding. V Afandou se pak nachází klasické golfové hřiště s 18 jamkami. Samozřejmě si můžete zahrát i tenis, což nabízí řada hotelů, nebo se projet na koních. Stáje s možností vyjížděk jsou nedaleko Údolí motýlů, v Ialyssos, Afandou, Archangelos a Kiotári.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Na Rhodosu se nudit určitě nebudete, ba naopak nebudete vědět, kam se vydat dříve. Pokud nebudete vědět, ve kterém z hotelů se ubytovat, abyste měli dobrou výchozí pozici jak pro koupání, tak pro výlety, projděte si recenze. Kromě řady vyhlášených pláží a velkého množství památek stojí rozhodně za návštěvu Údolí motýlů v Petaloudes, kde díky mikroklimatu v asi pět kilometrů dlouhém údolí můžete během července a srpna pozorovat tisíce nočních motýlů. Navštívit byste měli také např. Sedm pramenů Epta Piges, nebo údolí Ronini. Jižní část ostrova Rhodos si částečně zachovala původní charakter a kromě prohlídky několika klášterů se můžete na nejjižnějším cípu ostrova v Prasonisi koupat jak ve Středozemním, tak Egejském moři.

RHODOS

Hlavní město Rhodos se nachází na severu ostrova. Jeho historická část, staré město Rhodos, bylo v roce 1988 zapsáno na seznam památek UNESCO. Je mozaikou starověkých, byzantských a středověkých památek a monumentů. Centru dominuje středověký Palác velmistrů s hradbami dlouhými 4 km. Od paláce se dostanete asi 200 metrů dlouhou Rytířskou ulicí do přístavu Mandráki , kde prý stál jeden z divů světa - Rhódský kolos. Nejrušnějším místem večer bývá Hippokratovo náměstí s množstvím taveren, kaváren i barů.

LINDOS

Starobylá vesnička Lindos, která se nachází na více než sto metrů vysoké skále, patří k nejkrásnějším na Rhodosu a je pro svou jedinečnost chráněna řeckým památkovým úřadem. Nejvýznamnější památkou vesnice Lindos je Akropole, která nabízí nejenom pozůstatky staveb z 2. tisíciletí př. Kr., ale také díky své jedinečné poloze skýtá nádherné výhledy na okolní pobřeží. Kostel Panny Marie je druhou nejvýznamnější památkou Lindosu. Pochází ze 14. století a má osmihrannou křížovou kopuli. Lindos má také dvě pláže - na jedné straně se nachází zátoka Pallas, na druhé straně zátoka Agios Pavlos s malou kapličkou.

Tento řecký ostrov nabízí opravdu snad vše, co se od místa pro strávení letní dovolené či prázdnin očekává. Na Rhodosu najdete vyhlášené pláže, čisté moře, pěkné počasí, ale i historické památky a dostatek možností pro zábavu, sport i relaxaci.