Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Porovnáváme více rezervačních stránek, abychom vám pomohli najít naši nejlepší cenu…
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Balaton (Maďarsko)

Načítání

Hotely, Balaton

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Balaton, Maďarsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Oblast
  • Balaton: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Balaton - Nejoblíbenější destinace

VE ZKRATCE

Maďarsko je oblíbenou turistickou destinací a jezero Balaton je někdy nazýváno maďarským mořem. Je to největší sladkovodní jezero v Evropě vzdálené asi 130 km od hlavního města Budapešti. Je dlouhé 80 km a má ideální podmínky pro koupání, ale i výlety. V jeho okolí najdete malebnou krajinu – nádherné kopce, turistické stezky, termální prameny, ale i vinohrady a příjemná místa pro relaxaci. Levné ubytování tu nabízí nejeden penzion či hotel.

KULTURA

Maďarsko je zemí bohatou na dědictví zanechaná předchozími generacemi a lidové tradice se zde pečlivě dodržují. To platí i pro Balaton. Každý návštěvník by měl vidět taneční produkci s doprovodem čardášové kapely. Lidové tance, které bývají největší atrakcí všech oslav, uvidíte při kulturních akcích či při turistických programech.

KUCHYNĚ

Maďarsko je známé kvalitou kuchyně. Vliv na utváření maďarské kuchyně měla jak strava pastevců z Velké uherské nížiny, tak blízké slovanské země, Rakousko, Německo i Turecko. Základem maďarské kuchyně je chleba, převážně bílý. Oblíbené je maso, především hovězí a vepřové. Maďaři jedí rádi sladké, známé jsou zejména jejich palačinky. Typickým maďarským jídlem je gulyás, což je vydatná polévka z hovězího masa, brambor a cibule, to vše okořeněné sladkou nebo pálivou paprikou. Dalším známým jídlem je pörkölt, jehož základem je maso, rajčata, cibule, česnek a mletá červená paprika, dále může být přidána zakysaná smetana. Do szegedínského guláše se navíc přidává zelí. Z Maďarska také pochází lecsó - zeleninový pokrm z rajčat, paprik a cibule, servírovaný s masem, či lángos – placka z kynutého těsta smažená ve vrstvě oleje. Pokud máte rádi víno, to maďarské vám jistě bude chutnat. Jedna z vyhlášených vinařských oblastí leží přímo u břehu Balatonu, v Badacsony. Značky Olaszriling, Muskotály, Szürkebarát nebo Kéknyelü patří k nejvyhledávanějším.

FESTIVALY A AKCE

Na Balatonu to žije. Atmosféru pohody a relaxace doprovází nekonečné množství zábavy. Každoročně pořádaný Festival MasterCard Balaton Sound je jedním z největších evropských open air festivalů zaměřených na elektronickou hudbu. Festival byl založen a je spolupořádán organizátory slavného Sziget Festivalu. V době festivalu se hraje nejen na břehu jezera, ale i těsně nad vodní hladinou. Festival trvá pět dní a je plný hudby, zábavy a tance. Hrají na něm DJs z celého světa. Sehnat v té době ubytování, a zejména levné, může být složitější. Proto si raději vybraný penzion či hotel rezervujte včas. V létě se tu pravidelně konají různé vinařské slavnosti a festivaly. Bary, kluby a diskotéky najdete ve městě Siófok, jehož synonymem by mohlo být „město mejdanů“. Můžete se také vydat k Balatonu v době dalších slavností, jednou z nich jsou např. Slavnosti rozvinutí plachet, což je každoroční akce korunující Balaton na maďarské moře, která se koná v Kesthelly. Letní festival Helikon, který po celou dobu konání nabízí pestrou směsici koncertů, se koná také v Kesthelly. 20. srpna se po celé zemi oslavuje svátek svatého Štěpána Uherského kuchařskými a sportovními akcemi.

KLIMA A AKTIVITY

Vzhledem k tomu, že je Maďarsko vnitrozemský stát ve střední Evropě, panuje zde mírné klima s příjemným kontinentálním charakterem – jsou pro něj tedy typická horká léta a mírné zimy. Hodně zde svítí slunce, můžete se těšit na 1785 hodin slunečního svitu ročně. Pokud se chcete koupat v Balatonu či si zde užívat sluníčka, pak ideální doba je během letních měsíců, kdy je zde počasí nejstabilnější. Možnosti ubytování jsou široké, hotely jsou zde připravené plnit přání návštěvníků. V září je už voda v Balatonu chladnější. Balaton je v každém případě místem jako stvořeným pro vodní sporty, můžete tu i rybařit. Pokud se ale chcete věnovat turistice, cykloturistice či poznávat krásy okolí, můžete sem vyrazit klidně na jaře či na podzim. Najdete tu bobové dráhy, adrenalinové a zábavní parky a vyhlídkové plavby. Na jižním břehu Balatonu se můžete projít zdejší vinařskou stezkou.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Balaton oplývá velkým množstvím přírodních krás. Nejrozmanitější krajinu budete mít jako na dlani z Krásné vyhlídky - Szépkilátó při Balatongyörök. Nejkrásnější pohled na kouzelně pestrou severní vulkanickou oblast se naskytne z kopce Várhegy ve Fonyód či Boglár. Panorama Balatonu pak nejlépe uvidíte z východního cípu jezera a západ slunce, na který nikdy nezapomenete, můžete sledovat u vysokého břehu Balatonvilágos či Kenese. Nedaleko od Balatonu můžete vidět Velencské jezero, zajímavé rákosovité jezero, a východně od něj se nachází městečko Martonvásár s nádherným Brunšvickým zámkem, na kterém pobýval i sám Beethoven. U města Kápolnapuszty se nachází největší zubří rezervace , kde můžete pozorovat na 200 kusů těchto zvířat. Na severním pobřeží najdete město Balatonfüred, které proslulo svými minerálními prameny. Bakoňský les je kopcovitá oblast ležící severně od Balatonu, v Zádunají, která se zase může pyšnit bohatou historií. Nachází se zde desítky hradů. To je jen malý výčet zajímavostí, které u Balatonu můžete vidět a navštívit. Určitě si prohlédněte také zdejší města, ve kterých najdete jak řadu památek, tak si užijete zábavy. K dispozici je vám všude řada hotelů, ve kterých si odpočinete č i najdete řadu zábavných aktivit.

SIÓFOK

Město Siófok je největším městem na pobřeží Balatonu a je jeho centrem. Leží na jižním břehu, má 17 km dlouhé pobřeží se známými plážemi Zlatý břeh a Stříbrný břeh, které jsou odděleny přístavem. Je jedním z nejoblíbenějších maďarských letovisek s bohatou nabídkou využití volného času přes den i večer, s dlouhými travnatými plážemi a cyklistickými stezkami. Město je plné hotelů, heren, kasin a nočních klubů. V Siofóku se narodil Imré Kálmán, autor operety Čardášová princezna.

KESZTHELY

Na severozápadním okraji Balatonu se nachází po Siófku druhé největší balatonské středisko, město Keszthely. Je to nejstarší město u jezera a zároveň kulturní a univerzitní město s bohatou tradicí. Díky starobylému vzezření, mnoha kulturněhistorickým památkám a vynikajícím kulturním možnostem je to jedno z nejnavštěvovanějších míst Balatonu. Od 18. století město bylo majetkem šlechtické rodiny Festeticsů. Z této doby pochází řada památek, nádherný je zejména zámek , který je jedním z největších v Maďarsku a je obklopen překrásným parkem a zahradou.

Dovolenou u Balatonu si užije každá generace. Někomu udělají dobře léčebné procedury v místních lázních, jiní se budou věnovat procházkám po krásné krajině. Pro rodiny s dětmi je zdejší pobyt plnohodnotnou alternativou dovolené u moře. Sportovci si užijí vodních sportů či adrenalinové aktivity, cykloturistiku. Dobré jídlo a pohostinnost zdejších obyvatel je pak pomyslnou třešničkou na dortu.

Od těchto oblíbených destinací vás dělí jen pár kliknutí

Další často hledané destinace