Hotely, Bali (Nusa Tenggara, Indonésie)

  3 435 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. 760 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 760 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 2 133 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Bali

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Bali, Indonésie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Bali: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Ostrov Bali je sopečného původu a patří k nejvyhledávanějším ostrovům Indonésie. Leží v souostroví Velké Sundy a bývá nazýván ostrovem bohů či ostrovem tisíců chrámů. Ostrovu dominuje posvátná hora Gunung Agung, což je sopka a také nejvyšší hora Bali. Ostrov je typický kouzelným pobřežím, které obklopuje teplé azurové moře. Na Bali naleznete mnoho úchvatných přírodních scenérií při pohledu na krajinu protkanou rýžovými políčky. Najdete tu krásné pláže lemované palmami, obrovské množství nádherných květin, staré chrámy a čajové plantáže, ale také ochotné a přátelské obyvatele. S ubytováním si nemusíte dělat starosti, najdete tu hotely různých kategorií, a to levné můžete získat i v některém penzionu.

KULTURA

Bali je ostrovem, na kterém najdete nejen krásnou krajinu, ale i bohatou kulturu. Ostrov si zachovává tradici hudby, tance, výtvarného umění, sochařství, architektury, divadla a poezie, často se tu konají slavnosti a festivaly. Pokud jde o tanec , ten je zde skutečným středobodem života a je spjatý s náboženstvím a kulturní tradicí domorodců. Do některých tanců, např. Kecak, se zapojují i stovky tanečníků. Tanec Barong je zase jakousi soutěží mezi dobrem a zlem. A možná budete mít i štěstí, že uvidíte rituální tanec, ve kterém zakleté nymfy pronásledují zlé duchy. K perlám ostrova patří zcela jistě Ubud s balijským uměním , řemesly, tancem a hudbou.

KUCHYNĚ

V balijské kuchyni najdete velkou podobnost s kuchyněmi Asie – zdejší kuchyně je velmi chutná a založená na přípravě jednoduchých, ale pestrých jídel. Základem všech pokrmů je na Bali rýže a nudle , a to smažené či vařené, doplněné hojností zeleniny, vejci, tofu a dochucené různými druhy koření a pálivých přísad. Maso tu není právě levné, takže se servíruje jen v malých porcích, vzhledem k muslimské tradici převážně kuřecí a skopové. Velmi oblíbené jsou plody moře jako humr, krab či tuňák. Ryby jsou často připravované na grilu. Místní jídlo si můžete vychutnat klidně i přímo na ulici nebo ve vašem penzionu či v jiném typu ubytování. Alkohol je zde dražší, pijí se zde hodně čerstvé džusy či místní pálenka z rýže. Ochutnat můžete i místní pivo Bintang.

FESTIVALY A AKCE

Na Bali se slaví často. Vzhledem k existenci dvou kalendářů (wuku a saka) je kromě státních svátků mnoho dalších událostí, jejichž oslavy během roku probíhají. Desetidenní svátek Galungan je výroční událost v kalendáři wuku, což znamená, že oslava se opakuje každých 210 dní. Svátek oslavuje vítězství Boha nad zlem. Hlavním svátkem v kalendáři saka je Nový rok - Nyepi, slaví se na konci března nebo začátkem dubna. Tento den je dnem očisty. K svátkům na Bali bez náboženského aspektu patří Kartiniho den (21. dubna), který připomíná narození Kartiniho, bojovníka za národní uvědomění a prvního propagátora ženské emancipace. 20. listopadu probíhá slavnost Den hrdinů jako vzpomínka na porážku národních jednotek u Margy. Výroční festival umění se koná v Denpasaru. Každoročně v březnu probíhá v Ubudu festival world music, tance a jógy Bali Spirit Festival a v říjnu Ubud Writers and Readers literary festival, literární festival spisovatelů a čtenářů s mnoha rozhovory, workshopy a mezinárodní účastí. Slaví se také samozřejmě muslimské svátky.

KLIMA A AKTIVITY

Bali se nachází v oblasti s tropickým klimatem, střídá se tu období sucha a monzunů. Jsou zde poměrně stálé celoroční teploty vzduchu i vody, a to průměrně okolo 28°C . V noci teploty mírně klesají. Vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80 %. Období sucha je ovlivněno východním monzunem – od května do října, a období dešťů je ovlivněno západním monzunem – od listopadu do března. Nejsou to ale vydatné deště celý den, spíše přeháňky, které se různě střídají. Návštěva Bali je tedy možná prakticky po celý rok. Příjemné klima nahrává nejrůznějším aktivitám. Oblast Kuta je hojně vyhledávána surfaři. Bali je dokonalé místo pro všechny milovníky potápění. Můžete vidět žraloky, výjimkou nejsou želvy ani delfíni. Potápění můžete vyzkoušet v českém resortu Relax Bali, kde se můžete dokonce i ubytovat. Bydlet můžete samozřejmě v některém design hotelu, který bude v balijském stylu. Na Bali ovšem míří i milovníci golfu , protože se jedná o vyhlášenou golfovou destinaci. Golfové nadšence láká zejména 18jamkové hřiště, které se nachází v nádherné přírodě. Pokud nebudete vědět, kde se ubytovat, abyste měli blízko k oblíbeným aktivitám, přečtěte si recenze hotelů.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

V Indonésii se setkáte s obrovskou přírodní rozmanitostí. V tropických pralesech najdete množství savců a ptáků, další specialitou je zdejší moře, kde najdete mnoho ojedinělých mořských a pobřežních ekosystémů, jako jsou písečné duny, korálové útesy nebo malé tropické ostrůvky. Jedním z nejnavštěvovanějších míst ostrova Bali je Besakih. Jedná se údajně i o místo nejposvátnější. Velký komplex chrámů ležící na úpatí vyhaslé sopky Gunung Agung každoročně láká tisíce turistů. Jeskyně Goa Lawah je jeskyní netopýří. A to proto, že jich tu na stěnách najdete opravdu stovky. Rozhodně si nenechte ujít národní park Komodo , což je opravdový unikát, který se skládá ze 3 velkých a 26 malých ostrovů. V případě, že budete ubytováni v českém potápěčském hotelu na Bali v rezortu ve vesnici Kubu, budete se moci v tomto úžasném národním parku potápět.

DENPASAR

Hlavním městem Bali je Denpasar, který leží v jižní části ostrova. Je to významný dopravní uzel, často využívaný jako přestupní bod. Můžete tu najít mnoho zajímavostí. Centrem města je náměstí Puputan, což je rozlehlá obdélníková plocha a nejdůležitější křižovatka dopravních tepen na ostrově. Odtud to je jen kousek k nejdůležitějším památkám ve městě. Největším turisticky navštěvovaným místem je v Denpasaru Museum Bali , které leží na východním okraji náměstí. V muzeu se seznámíte s historií Bali a s balijským tradičním i současným životem, uměním, folklorem, řemesly. Hned vedle muzea stojí hinduistický chrám Pura Agung Jagatan s nádhernými reliéfy.

UBUD

Město Ubud je srdcem balijského vnitrozemí a kulturním centrem. Můžete tu obdivovat místní architekturu, chrámy, muzea, umělecké galerie. Navštívit můžete také lotosovou zahradu v chrámu Pura Sarawati nebo se podívat do posvátného parku Monkey forest. V okolí Ubudu je mnoho zajímavých chrámů a posvátných hinduistických míst, např. obrovské královské hrobky v údolí Gunang Kawi z 11. století. Městečko je obklopené neuvěřitelně zelenou přírodou, kterou protékají desítky říček a potůčků, včetně nejdelší balijské řeky Ayung. Všude kolem říček můžete vidět terasovitá rýžová pole, tak typická pro zdejší krajinu.

Bali je považováno za exotický ráj, který ohromí jak svou přírodní rozmanitostí, plážemi, hustými pralesy, tancem, vůní orchidejí, nádhernými chrámy a spoustou dalších zajímavostí. Čas zde strávený vám bude utíkat rychle a určitě se sem budete chtít vrátit.