Hotely - Krkonoše | Vyhledejte a porovnejte skvělé nabídky na trivagu
Abychom vám pomohli najít ideální pobyt, porovnáváme nabídky z mnoha webů
Nalezeno pobytů: 0Prohledáno rezervačních stránek: 111

Hotely, Krkonoše (Česká republika)

Hotely, Krkonoše

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Krkonoše, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Oblast
  • Krkonoše: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Krkonoše - Nejoblíbenější destinace

VE ZKRATCE

Krkonoše, nejvyšší pohoří České republiky, se rozkládají v severovýchodních Čechách na hranici s Polskem. Jsou jedinečné svou polohou, historií a přírodou. Krkonoše jsou zbytkem dávných vysokých hor vzniklých v období prvohor. Ve vyšších polohách zřetelně vystupují dva hlavní hřbety - Slezský, kudy vede hranice s Polskem, a Český hřbet. Mezi nimi se rozkládají dvě náhorní plošiny s rašeliništi (okolí Luční a Labské boudy). Velká část Krkonoš je chráněným národním parkem v Čechách i v Polsku. Pro svou jedinečnost byly Krkonoše dokonce vyhlášeny biosférickou rezervací Unesco. Najdete tu opravdu hodně příležitostí pro aktivní dovolenou a jistě vás potěší i kvalita ubytování, ať již si vyberete nějaké levné, jako je třeba hostel či ubytovna, nebo třeba hotel, určitě budete spokojeni.

KULTURA

Krkonoše jsou kulturně velmi bohatou oblastí, která svým návštěvníkům rozhodně má co nabídnout. Na horách a v podhůří se vždycky dařilo tradičním lidovým řemeslům a na tradici některých řemesel se dnes navazuje. Například novodobí dráteníci povýšili drátenické řemeslo doslova na umění. V Krkonoších se koná mnoho oslav, možná se vám poštěstí na některé zahlédnout i pravý krkonošský kroj.

KUCHYNĚ

Pokud jde o kuchyni, naši předci žijící v oblasti Krkonoš připravovali jídla podle sezónních plodin, uměli perfektně zpracovat všechno, co se v daném období urodilo a chystali si zásoby na dlouhou zimu sušením a zavařováním. Hodně se zde vařily polévky, které uměly během zimy dobře zahřát. Velmi oblíbenou plodinou bylo zelí, a to jak kvůli ceně, tak pro vysoký obsah vitamínu C. Dnes je nejznámějším krkonošským receptem kyselo. Hojně se tu využívaly brambory, vařila se z nich jídla jako brambory na šťouchačku, bramboráky, sejkory, škubánky, muzikanti. Oblíbené byly také houby a bylinky, své místo v krkonošské stravě měl med. Zdejší specialitou byly také bylinkové sýry. Všechna tato jídla se dnes podávají jako zdejší speciality a jsou rozhodně vítaným zpestřením jídelníčku. V Krkonoších se také vyráběly pálenky a likéry, opět z celkem jasného důvodu – alkohol v zimě zahřeje. Oblíbenou pochoutkou na sladko podávanou v létě jsou kynuté borůvkové knedlíky. Nenechte si ujít také krkonošské špecle s uzeným masem, zelím a smaženou cibulkou. Tradiční krajovou specialitou je dnes krkonošský oukrop – česneková polévka. Na vašich cestách po Krkonoších budete mít jistě dostatek příležitostí zdejší gastronomické lahůdky ochutnat, nakonec, možná vám je přímo nabídnou hotely či penziony, kde budete ubytováni.

FESTIVALY A AKCE

Turisté i návštěvníci si v Krkonoších užijí také řadu kulturních aktivit, festivalů a akcí, které se zde každoročně konají. Téměř každé město nebo obec pořádá trhy, jarmarky nebo poutě, výstavy, plesy a karnevaly, koncerty, pochody, přechody a běhy. Jedním ze známých festivalů je již tradiční Trutnov Open Air Music Festival , přezdívaný jako Český Woodstock, který je nejstarším českým hudebním festivalem svého druhu. Jedním z jeho pravidelných návštěvníků býval také bývalý prezident Václav Havel. Pokud máte rádi pivo a zábavu, pak se vydejte do Trutnova na Pivofest. Milovníci motorek zase jistě vyrazí na Motorkářské požehnání do Vrchlabí. Nezapomeňte sledovat, ve kterých městech či skiareálech se pohybuje Krakonoš a vydejte se na akce pořádané s ním. Vaše děti to jistě ocení. S dětmi se navíc můžete ubytovat přímo v blízkosti takových akcí, v rodinných penzionech, kde často můžete ubytování získat poměrně levně, ale v takových termínech nelze moc počítat s last minute nabídkou.

KLIMA A AKTIVITY

Krkonoše patří klimaticky do mírného pásu s typickým střídáním ročních období. Je zde ze všech českých hor nejdrsnější klima. Hřebeny Krkonoš tvoří nejvyšší překážku proudění vlhkého a chladného vzduchu od Atlantického oceánu. Důsledkem toho je velké množství srážek, zejména v zimě tedy sněhových, a nízké teploty. S přibývající nadmořskou výškou přibývá i srážek. Počasí tady bývá proměnlivé, ale pěkná dovolená se tu dá prožít po celý rok. V zimě jsou Krkonoše významným střediskem zimních sportů. Najde tu velké množství sjezdovek a běžeckých tratí i bohaté možnosti pro snowboarding. Ski areály mají nabídku pro všechny generace. Krásně je tu nejen v zimě. Během roku se můžete věnovat turistice, cykloturistice, golfu, najdete tu ale i řadu možností k relaxaci včetně wellness hotelů. Navíc, mimo zimní sezónu lze často získat i levné ubytování.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Krkonoše, to nejsou jen zimní radovánky, ale také turistické zajímavosti, atrakce a výlety. Vydejte se na nejvyšší horu Čech Sněžku nebo na hřebenové túry. Vychutnejte si atmosféru u Mumlavských vodopádů v Harrachově, kde voda dopadá do hloubky asi 10 metrů, a zaujímají celé řečiště a vytváří ve skále ze žuly obří kotle, tzv. Čertova oka. V celém Krkonošském národním parku můžete pak pozorovat zajímavou flóru a faunu, kterou jinde neuvidíte. Pokud se vedle přírody a sportování chcete vydat třeba za kulturou či historií, navštivte krkonošská města. Určitě je v nich co k vidění. A v každém z nich jistě objevíte nějaký levný či zajímavý penzion nebo hotel.

PEC POD SNĚŽKOU

Město Pec Pod Sněžkou je vklíněné do členitého terénu východních Krkonoš a leží na úpatí nejvyšší české hory Sněžky. Vyhledávaným turistickým střediskem se Pec pod Sněžkou stala po první světové válce, kdy se původní hornická osada postupně začala měnit na vyhlášené centrum cestovního ruchu. Dnes je významným horským střediskem zimní i letní rekreace. Z města vede sedačková lanovka na Růžovou horu a na Sněžku. Přímo ve městě se nachází lyžařský areál, který je součástí největšího lyžařského resortu v Česku, SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC. Skvělou zábavu si užijete v místním Relax-Parku, jehož součástí je dlouhá bobová dráha.

VRCHLABÍ

Město Vrchlabí je nejvýše položeným historickým městem na evropském veletoku Labi a je bránou do Krkonoš. Nad Vrchlabím se vypíná dominantní hora Žalý a z rozhledny na jejím vrcholu je vidět Sněžka i charakteristická špička vzdáleného Ještědu. Ve městě najdete také renesanční zámek z roku 1546, který patří k prvním stavbám svého druhu v Čechách. V zámeckém parku se dodnes dochovala řada vzácných a památných stromů. V nejvýznamnější barokní památce celého regionu Krkonoš, v augustiniánském klášteře z roku 1705, je dnes Krkonošské muzeum. Vrchlabí je spolu s Jilemnicí také považováno za jedno z rodišť lyžařského sportu ve střední Evropě.

Pokud si chcete v zimě užít pořádné lyžování, během roku pak třeba pěší túry nebo si pořádně zajezdit na kolech, nebo chcete okusit místní speciality a pobavit se, pak jsou Krkonoše tím pravým místem pro vás. Pohled na nejvyšší pohoří vás jistě uchvátí a relax na zdravém vzduchu rozhodně prospěje každému bez ohledu na věk.

Od těchto oblíbených destinací vás dělí jen pár kliknutí

Další často hledané destinace