Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Probíhá porovnání cen hotelů z různých stránek...
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Kanárské ostrovy (Španělsko)

Načítání

Hotely, Kanárské ostrovy

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Kanárské ostrovy, Španělsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Oblast
  • Kanárské ostrovy: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Kanárské ostrovy jsou nádherným koutem světa – černé pláže, sopka obestřená mraky, palmy s barevnými květy, příjemní obyvatelé, stabilní pěkné počasí. Co více si pro svou dovolenou přát? Kanárské ostrovy jsou sopečného původu, vzdálené asi 100 km od pobřeží Maroka a jsou pod správou Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova “canis”, což znamená pes. Legenda totiž říká, že sedm hlavních ostrovů - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura - a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria. Ať budete hledat příjemné levné ubytování, projděte si například recenze hotelů.

KULTURA

Místní lidé jsou velkými nadšenci karnevalů a sportu. Navíc jsou velmi zruční, takže na každém z kanárských ostrovů najdete určité odvětví, kterým ostrov vyniká – např. na výrobu keramiky se soustřeďují ostrovy La Gomera, La Palma a Tenerife. Krásné výšivky se dělají na Gran Canarii a Tenerife a Lanzarote se zase pyšní výrobou sněhobílých krajek. Ručně tkané koberce, které jsou často uměleckými díly, se vyrábějí v La Palma a La Gomera.

KUCHYNĚ

Jídlo a požitek z něj patří na Kanárských ostrovech k životnímu stylu. Místní strava je dobrá, zdravá a rozmanitá, což je dáno i tím, že kanárskou gastronomii ovlivnily tradiční kuchyně Guančů, spolu s gastronomií španělskou a hispanoamerikánskou. Asi není žádným překvapením, že základ tvoří ryby. Nejoblíbenějším rybím jídlem je morena frita. Kanárské ostrovy jsou známé také výtečnou rybí polévkou zvanou caldo de pescado. Pokud ryby nemusíte, zaujme vás možná naložený králík. Základními surovinami používanými na Kanárských ostrovech jsou obilniny a zelenina, z ovoce jsou to banány, avokádo, papája, mango. Tradičními pokrmy Kanárských ostrovů jsou např. “Potaje de garbanzos” – směs vařené cizrny se zeleninou, pikantní omáčka “mojo”, “rancho canario” – vařené maso s cizrnou a zeleninou. A samozřejmě oblíbené jsou dezerty z banánů, mandlí, papáje, jako např. “Bbtido santacrucero” – mandlový koktejl, “papaya al ron” – papája na rumu. Pokud máte rádi kozí sýr, pak ty z ostrova La Gomera jsou skutečnou lahůdkou. Z nealkoholických nápojů se na Kanárských ostrovech hodně pije káva, z alkoholických zde mají velkou tradici kvalitní vína, zejména červená. Z tvrdšího alkoholu pak určitě stojí za ochutnání mistela – neobvyklý nápoj, který je kombinací vína, rumu, medu a cukru. Téměř každý hotel má nějaké místní dobroty na svém jídelníčku a určitě stojí za to je ochutnat.

FESTIVALY A AKCE

Na Kanárských ostrovech se slaví stále, protože místní obyvatelé jsou milovníky oslav. Karnevalů a festivalů se tu koná každý rok hned několik. Španělsko je křesťanskou, katolickou zemí, proto se slaví povětšinou svátky místních patronů a další křesťanské svátky. Pokud tu budete v době konání některé slavnosti, budete mít úžasný zážitek. Nezapomenutelnou podívanou jsou květinové a písečné koberce , patřící k červnovému festivalu ve městě La Orotava na ostrově Tenerife. Náměstí před radnicí i okolní ulice jsou vyzdobené obrazci z tisíců okvětních lístků, případně z barevného písku. V Santa Cruz se každoročně pořádá téměř čtrnáctidenní karneval , který se svou velkolepostí dá srovnat s karnevaly například v brazilském Rio de Janeiro. V době konání tohoto karnevalu je potřeba si zajistit zejména levné ubytování včas, město bývá přeplněné turisty. Ale nejenom Santa Cruz je místem karnevalů. Další se pořádají i v jiných městech a jsou neméně krásné. Latinskoamerická hudba, překrásné kostýmy a taneční vystoupení – krása, která opravdu stojí za vidění – to vás čeká na oslavě Dne Kanárských ostrovů v květnu.

KLIMA A AKTIVITY

Kanárské ostrovy bývají nazývány ostrovy věčného jara. Leží v subtropickém pásmu Atlantiku, což je zárukou stabilního počasí během celého roku, bez větších výkyvů teplot. Průměrné denní teploty se pohybují od listopadu do dubna okolo 21 °C, po zbytek roku kolem 25°C. Teplota mořské vody se pohybuje od 18 °C do 23 °C dle ročního období. V zimě jsou na Kanárských ostrovech teploty, jaké jsou ve střední Evropě běžné na jaře. V letních měsících je ještě o několik stupňů tepleji, ale pasátový vítr zmírňuje horko. Aktivit, které zde můžete podnikat, je díky rozmanitosti Kanárských ostrovů celá řada. Můžete si užít vycházky podél moře, ale i horské túry. Je tu vybudována značná síť stezek. Najdete tu podmínky ideální pro surfaře, vyrazit můžete na kolech či motocyklech nebo v koňském sedle. Milovníky adrenalinu potěší množství skal, na své si tu přijdou také potápěči. K oblíbeným vzdušným sportům patří hlavně paragliding. Téměř každý hotel nabízí širokou škálu nejrůznějších aktivit.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Pro Kanárské ostrovy je charakteristická mimořádná rozmanitost. Jsou vulkanického původu, mají zvláštní charakter z hlediska fauny a flóry a pyšní se ojedinělou krásou místních geologických útvarů. Najdete tu pohoří, písečné duny i bujnou vegetaci pralesa. Vyskytují se zde rostliny téměř všech vegetačních pásem. Ostrovy také často bývají nazývány “miniaturními kontinenty”. Najdete tu i řadu národních parků.

LAS PALMAS

Hlavním městem ostrova Gran Canaria je Las Palmas, které je spolu se Santa Cruz také hlavním městem celých Kanárských ostrovů. Město bylo založeno již v roce 1478 kapitánem kastilské armády Juenem Rejónem, který měl ostrovy dobít pro španělskou korunu. Zásadním momentem v historii města je určitě návštěva Kryštofa Kolumba před jeho cestou do Nového světa. Najdete tu jeho dům, který rozhodně stojí za návštěvu. Kromě historických památek ve staré čtvrti Vegueta navštivte také jeden z největších přístavů na světě. Samozřejmě si v Las Palmas můžete užít také koupání, a to na jedné z nejhezčích pláží na ostrově - Playa las Canteras.

SANTA CRUZ

Santa Cruz je největší město na ostrově Tenerife. Bylo založeno okolo roku 1496. Pilířem města je přístav. Nejstarší část města byla vystavěna okolo hradu San Cristóbal. Později byl zbudován druhý obranný hrad a město tak bylo dobře opevněno, protože často čelilo útokům pirátů. Najdete zde mnoho muzeí a galerií, zajímavé sochy, kostely nebo historické budovy. Na Plaza de España, náměstí s centrální kašnou, jsou soustředěny administrativní budovy. Jednou z nejreprezentativnějších budov je Auditorium postavené ve stylu moderní španělské architektury

Kanárské ostrovy patří k turisticky nejnavštěvovanějším oblastem na světě. Návštěvníkům totiž poskytují naprosto vše, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se tu nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí – pro pohodlí zvolte třeba luxusní hotel.

Kanárské ostrovy - Další často hledané destinace

Od těchto oblíbených destinací vás dělí jen pár kliknutí

Další často hledané destinace