Hotely, Santorini (Egejské moře - jih, Řecko)

  6 408 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  1 943 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Santorini

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Santorini, Řecko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Santorini: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Santorini je jeden z nejjižnějších ostrovů souostroví Kyklady v Egejském moři. Jeho oficiální jméno je Thira a Thira (Fira) se jmenuje také hlavní město. Santorini je obrazem nefalšovaného Řecka - modrobílé domky, kostely s kupolemi na pozadí úchvatného západu slunce, staré větrné mlýny, dlážděné ulice, tradiční řecké vesnice a nádherně průzračné moře. Vzhled Santorini poznamenal v dávné minulosti výbuch sopky a město bývá také označováno jako bájná Atlantida. Název Santorini pochází z italštiny a oslavuje sv. Irenu. Ostrov naplní představy každého návštěvníka, ať jde o koupání, vodní sporty, romantiku nebo archeologii, historii, ale i ubytování, jehož nabídka sahá od levného až po luxusní hotely.

KULTURA

Na Santorini většina místních obyvatel dodnes uctívá tradice a drží hodně pospolu. Významnou roli zde má církev, základní hodnotou je rodina a vesnický život. V každém městě i vesnici na ostrově je náměstí, kam se soustřeďuje veškerý společenský život. Pořádají se zde různé přehlídky, hudební a divadelní vystoupení, většinou zde najdete fontánku, zeleň, kostel a kafénie. Pokud jde o řecké zvyky, jsou kafénie v podstatě místní hospůdky a jsou především součástí života mužů. Důležitou součástí zdejšího života je siesta, která je dokonce daná i zákonem. Milovníci kultury a zábavy si tu rozhodně přijdou na své, koná se tu řada oblíbených festivalů, divadelních představení, oper, lidových slavností a tradičních akcí.

KUCHYNĚ

Tak jako v celém Řecku, kuchyni na Santorini dominují jednoduchá, rychlá a vydatná jídla. Navíc se tu podávají různé předkrmy a nákypy, v tradiční zdejší kuchyni najdete mnoho vegetariánských pokrmů, salátů a příloh. Místní specialitou jsou nepravé masové kuličky pseftikeftedes , které se připravují z fazolí, cibule, rajčat a bylinek. Většinu masitých pokrmů tvoří vepřové maso, ale podává se i skopové a jehněčí. Rozšířená je pečeně na rožni souvlaki a gyros. Určitě ochutnejte také souzoukakii – masové kuličky podávané s omáčkou z červeného vína. Důležitou roli mají také ryby a mořské plody. Na Santorini se vyrábí pouze jediný druh sýra Chloro z kravského mléka, který pochází z vesnice Pyrgos a jeho chuť je velmi specifická. Vyzkoušejte také chuťovky mezédes, částo podávané k ouzu a pivu. Milovníci vína jistě ocení mimořádná a vysoce kvalitní místní vína, oblíbená již v antice. Nejčastěji se lisuje suché, aromatické bílé víno, červené víno se vyrábí spíše výjimečně. Díky zvláštnímu mikroklimatu, ke kterému přispěla vulkanická aktivita, jsou zdejší zemědělské produkty naprosto ekologické a mají charakteristické chuťové vlastnosti. Známá jsou např. cherry rajčátka, hrášek a vynikající vodní meloun. Místní speciality podává nejeden hotel či penzion, ale řadu z nich si můžete dopřát v kterékoliv hospůdce.

FESTIVALY A AKCE

Na ostrově Santorini hraje velkou roli náboženství a dokladem jeho vlivu je velké množství náboženských svátků, které se zde slaví. Při oslavách se často tančí tradiční řecké tance, hraje tradiční řecká hudba, jí se nějaké typické jídlo. Během letní sezóny se na Santorini koná také řada kulturních akcí. Nejznámější je Megaron Gyzi Festival , který se koná první tři týdny v srpnu v hlavním městě Fira. Jeho součástí jsou koncerty jazzové a vážné hudby a také různé výstavy. Jazzový festival se koná v červenci. Každým rokem se na Santorini koná také Ifestia Festival (Greek Volcano festival), který probíhá v srpnu a doprovázejí ho velké ohňostroje. V září se pak opět ve městě Fira koná Mezinárodní hudební festival.

KLIMA A AKTIVITY

Na Santorini panuje středomořské podnebí s dlouhým a horkým létem a mírnou a deštivou zimou. Sezóna tu trvá od dubna do října, kdy teploty vzduchu a moře jsou vysoké a je tu minimum srážek. Během léta, kdy vane teplý vítr, jsou zde ideální podmínky pro surfování. Nejlepší surfařskou oblastí je pobřeží u Monotholis na východě ostrova. Kromě koupání, šnorchlování a potápění se tu můžete věnovat také procházkám a pěší turistice. Některé pěší túry, zejména z východního na západní pobřeží ke kráteru, jsou náročné. Na ostrově roste obliba jízdy na kole, pomocí které můžete ostrov velmi dobře poznat. Milovníci koní se mohou projet po pobřeží v Kamari a Perrise. Pokud nebudete vědět, jaké zvolit ubytování a který penzion je pro vás ten pravý, podívejte se na recenze hotelů, kde často najdete užitečné rady.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Říká se, že na místě dnešního ostrova Santorini bývala kdysi bájná Atlantida a že zdejší sopka se postarala o její konec. Nejznámějšími stopami po sopečném řádění, které je ale z úplně jiné doby, jsou ostrůvky Palea Kameni a Nea Kameni, které jsou dobře vidět z břehů ostrova. Nea Kameni je stále aktivním kráterem a na Palea Kameni se můžete vykoupat v horkých sirných pramenech. Santorini patří také k nejvýznamnějším archeologickým nalezištím ve Středomoří. Důkazem toho je Akrotiri , vykopávka starého minojského osídlení z doby bronzové a jedna z hlavních historických osad Egejském moři. Všude na svých cestách můžete podle stavu své peněženky využít levné ubytování, nebo třeba komfort luxusního hotelu. Volba je jen na vás a vašich možnostech a potřebách. Spokojeni ale budete určitě všude.

FIRA

Město Fira je hlavním městem Santorini od 19. století. Leží osamoceně v západní části ostrova a má zajímavou polohu na vrcholu 260 metrů vysokého útesu, kam se lze dostat pěšky do prudkého svahu, lanovkou nebo na oslech. V centru najdete úzké uličky, pěkné tržiště i řadu obchodů. Ze skály vyrůstají bělostné domky s průchozími terasami se zvláštní architekturou. Najdete tu archeologické muzeum, shromažďující sbírky z vykopávek v Mesa Vouno a předměty z jiných lokalit, a několik kostelů. Je tu řada možností nákupu i posezení v typických tavernách, ale i nádherné výhledy na moře a sopečná skaliska.

OIA

Oia, jedna z nejkrásnějších vesniček na Santorini, leží necelých 10 km od Firy a byla vytvořena vulkanickou činností. Po ničivém zemětřesení v roce 1956 byla citlivě přestavěna do tradičního vzhledu, takže tu můžete obdivovat úzké dlážděné uličky, malé bílé domky s modrými dveřmi a modrými okenními rámy, barevné kupole kostelů, pestrobarevné květiny, a to vše v kombinaci s nádhernými západy slunce. Pohled na vulkán a na nekonečnost moře je nezapomenutelným zážitkem. Nachází se tu také námořní muzeum plné krásných modelů lodí a starých map.

Santorini patří k nejromantičtějším ostrovům Řecka a s nejkrásnějšími západy slunce. Typické bílomodré domky, klid a pohoda, nádherné moře. Co víc si člověk může přát?