Hotely, Kréta (Řecko)

 1. 3 546 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 4 462 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. 1 952 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 4. 6 567 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 5. 2 803 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Kréta

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Kréta, Řecko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Kréta: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Kréta leží uprostřed Středozemního moře a je největším ostrovem Řecka. Zároveň je ostrovem nejhornatějším a nejrozmanitějším. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození Dia – vládce olympských bohů. Paláce Knóssos a Festos dokládají její slavnou minulost. Zdejší atmosféru dokreslují vesničky s bílými domky a kostelíky. Každý si tu může najít, co má rád - dlouhé pláže, hory dosahující výšky až 2 500 m n. m., kaňony a krasové jeskyně, údolí, čisté moře, zálivy, památky a na své si tu rozhodně přijdou i gurmáni.

KULTURA

Kréťané jsou velmi hrdí na svou minulost, kulturu a celý ostrov. Kréta byla osídlena již dříve, ale významná minojská kultura se začala vyvíjet kolem r. 2000 př. n. l. Přestože je Kréta hornatý ostrov, měli zdejší obyvatelé na tehdejší dobu již vyspělé zemědělství a např. víno či olivy i vyváželi. Na svazích hor pásli ovce. Zruční řemeslníci vyráběli nádhernou malovanou keramiku. Co však proslavilo tuto kulturu, byly nádherné velké paláce postavené v Knóssu, Mallii, Faistu a Chanii. Pokud chcete poznat nefalšované krétské zvyky, vyrazte do některé z vesnic. V řadě z nich jakoby se čas zastavil. Tradice jsou zde pevně zakořeněny, Kréťané je předávají z generace na generaci poezií, literaturou, hudbou i tancem. Vzhledem k místní pohostinnosti není problém najít levné ubytování, kamkoliv vyrazíte.

KUCHYNĚ

Krétská kuchyně je považována za mimořádně chutnou a nejzdravější v celém Středomoří , je v ní hojně využíván velmi kvalitní olivový olej. Základem stravy je zelenina, bylinky, olivy, ovoce, chléb, bílý kozí nebo ovčí sýr feta a mořské plody, většinou vše, co pochází přímo z Kréty. Místní kuchyně je blízká klasické řecké kuchyni, ale řada jídel je naprosto specifická a pochutnat si na nich můžete jenom na Krétě. Mezi krétská jídla patří známé tzatziki, řecký salát choriatiky, gyros, souvlaki, mousaka. Podává se také dakos, jeho základem jsou kousky chleba nasáté olivovým olejem a posypané rajčaty, sýrem a oreganem nebo pasticio, což jsou zapékané těstoviny s mletým masem a sýrem či dolmades - vinné listy plněné mletým masem a rýží. Milovníci sladkého by měli ochutnat baklavu, těsto nadívané sekanými ořechy s medem a zalité cukrovým sirupem. Na Krétě se často popíjí krétská pálenka rakki nebo ouzo či metaxa. Pokud dáváte přednost vínu, zkuste zvláštně chutnající retsinu. Místní jídla ochutnáte, ať jste ubytováni v nějakém malém hotelu či na základě recenze v penzionu.

FESTIVALY A AKCE

Kréťané milují oslavy. Během celého roku se na Krétě konají oslavy svátků patronů a svatých, které jsou příležitostí slyšet živou řeckou hudbu a vidět tradiční řecké tance. Od května do září se po celém ostrově koná řada festivalů a koncertů, na kterých máte možnost seznámit se s krétským folklórem. V Heraklionu můžete od července do září navštívit oblíbený Letní festival umění. V Rethymnu se ve stejném termínu koná Renesanční festival , který nabízí umění, tanec, divadlo i film. Významný je také Kulturní festival Lato, probíhající v Agios Nicolaos. Zúčastnit se ale můžete i netradičních slavností jako je například Hlemýždí večer, Týden moře či Kaštanový festival. Pokud se na ně chystáte a preferujete levné ubytování, rezervujte si pobyt raději včas. Hlavním svátkem církve jsou Velikonoce a tomu odpovídají i mohutné oslavy. Kréťané milují také soukromé oslavy a účast na jejich svatbě či křtinách bývá obrovským zážitkem.

KLIMA A AKTIVITY

V celém Řecku panuje typické středomořské podnebí , na Krétě bývá nejtepleji, teploty mohou vystoupat přes 40°C. Panují zde suchá a horká léta a krátké, mírné a deštivé zimy. Počasí bývá stabilní, občas sice přijdou přeháňky, ale takové počasí trvá maximálně den. Ostrov patří k nejslunnějším ve Středomoří. Vzhledem ke klimatu si v létě na Krétě můžete dosyta užít nabídky nejrůznějších vodních sportů, včetně potápění. Milovníci procházek či pěší turistiky také rozhodně nepřijdou zkrátka, je možné absolvovat pěší výlety různé náročnosti. Krétu můžete projet také na kole, ale cyklostezky zde nejsou příliš budované. Pokud rádi hrajete golf, tak ho určitě zkuste, krétské golfové hřiště je vyhlášené díky svému pouštnímu layoutu a fairwayemi vytesanými do původních skal. Pokud máte zájem o aktivity organizované mnoha hotely, podívejte se na jejich recenze, kde najdete odpovědi na řadu otázek.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Pokud navštívíte Krétu, vydejte se do soutěsky Samaria , která je nejhlubší a druhá nejdelší v Evropě. Soutěska začíná impozantním výhledem na pohoří Lefka Ori a končí v úrovni Libyjského moře. Nádherný zážitek si odnesete jistě z místa vzdáleného asi 3 km od konce soutěsky, kde se nachází místo zvané „železná vrata“. Zde se soutěska zužuje na asi 3 m široký průchod mezi skalními masivy sahajícími do výšky až 350 m nad vaší hlavou. Soutěska je přírodní chráněnou rezervací, najdete zde asi 450 druhů rostlin. Na severozápadním cípu Kréty pak můžete navštívít jedno z nejkrásnějších míst Kréty, a to lagunu Balos , známou také jako Gramvousa, ve které si budete připadat jako v Tichomoří.

HERAKLION

Heraklion je hlavním městem Kréty a největším městem ostrova, zároveň je pátým největším městem Řecka. Je hlavním obchodním přístavem a letištěm Kréty. Ve starověku byl Heraklion přístavem královského města Knossos. Dominantou města je benátská pevnost vybudovaná v letech 1523 – 1549, na jejímž nádvoří se dnes konají koncerty a divadelní představení. K významným stavbám patří byzantský kostel Sv. Tita, benátská lože (dnes radnice), Morosiniho lví kašna s fontánou. Jedním z nejvýznamnějších míst je Archeologické muzeum, které díky svým exponátům významem a rozsáhlostí sbírek konkuruje Národnímu muzeu v Aténách. Z Heraklionu je krásný pohled na horu Jouchtas. Vychutnejte si přes den památky a večer odpočívejte v pohodlí luxusního hotelu.

RETHYMNON

Město Rethymnon se rozkládá na severním pobřeží ostrova, asi 80 km od hlavního města. Patří k nejkrásnějším městům na Krétě a je kulturním centrem. Kontrastuje zde historická část s moderní čtvrtí a z města sálá jedinečná atmosféra. Dominantou je benátská pevnost Fortetsa z roku 1573, uvnitř které najdete pozůstatky administrativních budov, ale také kostela sv. Kateřiny a mešity sultána Ibrahima. Z mohutných hradeb se vám otevře jedinečný výhled na město a pobřeží. Ve městě je řada dalších památek, najdete tu například maják z 16. století, mešity, kostely, tureckou školu s lázněmi či neoklasicistní budovu prefektury.

Pobyt na Krétě je určitě zážitkem. Spojení krásné přírody, mytologie, historie se zdejší kuchyní a pohostinností okouzlí každého návštěvníka. Spokojenost si tak odnesete, ať jste přijeli za sluncem, koupáním a odpočinkem, nebo za poznáním či toulkami ve fascinujících soutěskách, krásných horách či tradičních vesničkách. Navíc se každý hotel či penzion bude snažit, abyste se vrátili.