Hotely, Sicílie (Itálie)

  2 995 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 1. 1 412 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  1 764 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Sicílie

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Sicílie, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Sicílie: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Sicílie leží na samém jihu Itálie a je jejím největším ostrovem. Lidé sem přijíždějí se zájezdy nebo individuálně nejen kvůli nádherné přírodě, křišťálově čistému moři, krásným plážím, ale také kvůli velkému množství starověkých památek. Největší zajímavostí je bezpochyby sopka Etna, která je zároveň nejvyšší sopkou Evropy. Většina návštěvníků vyráží na dovolenou sem letecky.

KULTURA

Sicílii velmi ovlivnily kultury různých národů a najdete tu bohatou a jedinečnou kulturu , což se projevuje hlavně v hudbě, literatuře, architektuře a také místní kuchyni. Je zde také řada význačných archeologických lokalit, jako např. Pantalica, Údolí chrámů v Agrigentu či Selinunte. Mnoho návštěvníků považuje dokonce Sicílii za nejautentičtější Itálii. Na Sicílii je odlišné vnímání času, vše tu plyne v poklidu, dodržována je i siesta. Sicilané velmi ctí rodinu a přátelství a jsou také poměrně hodně emotivní. Jedním se symbolů Sicílie je mafie, se kterou se ale běžní turisté nesetkají.

KUCHYNĚ

V sicilské kuchyni najdete odraz více regionálních kuchyní. Sicilané jídlo milují a umí si ho vychutnat - Sicílie je v rámci Itálie považována doslova za gastronomický ráj. Odlišuje se od ostatních italských kuchyní zejména díky vlivu kuchyně řecké, arabské, africké a románské. Je pestřejší, barevnější a pikantnější. Nikdy nesmí chybět olivy a slaný tvarohový sýr Ricotta, oboje ovlivnilo Řecko. Aromatická kořeněná masa mají svůj prapůvod v Orientu a Byzanci. Arabové zase přinesli do sicilské kuchyně hojnost ovoce a zeleniny v kombinaci s rybami a také vynikající sladkou cassatu či medové mandlové řezy cubbaita. Stejného původu jsou i zmrzliny, které Sicilané konzumují prakticky neustále. Na žádném stole nikdy nesmí chybět čerstvý chléb , ke kterému tu chovají velkou úctu. Do všech pokrmů se přidávají bylinky. Hodně se tu pije místní víno, zejména typu madeira z podhůří Etny. Pije se samozřejmě i pivo. Zdejší kávou číslo jedna je jednoduché espreso. Některé z místních pochoutek vám během dovolené budou nabídnuty v ubytování s all incusive. Pokud se chcete osvěžit, dejte si granitu , ledovou tříšť smíchanou s ovocnou šťávou nebo kávou, korunovanou čepicí čerstvé šlehačky.

FESTIVALY A AKCE

Na Sicílii se koná celá řada slavností a festivalů. Jejich návštěva patří určitě k velkým zážitkům. Mezi nejznámější patří Festa della Fragola konající se v městečku Cassibile na přelomu dubna a května, který je přehlídkou gastronomických specialit a zejména jahod. V Palermu byste si neměli nechat ujít Merit Cup Windsurf World Festival , každoročně pořádaný festival s účastí světových windsurfařů. V Palermu můžete také navštívit známý Palermo Estate, festival hudby, pouličního divadla a místního folklóru. V Catanii je zajímavý církevní svátek Santa Agatha nebo Vulkanologický festival hudby, což je mix hudebních žánrů. V Taormině probíhá v únoru známý karneval a v květnu Sagra del Costume e del Carretto Siciliani, což je výpravná podívaná, na kterou se sem sjíždí alegorické vozy z celé Sicílie. Taormina Film Festival pořádaný v červnu je hned po vyhlášeném benátském festivalu nejstarším v Itálii. Hodně turistů zde oslavuje také silvestr. Při konání různých akcí je třeba počítat s nižší dostupností levného ubytování a vyšší obsazeností hotelů a apartmánů. Vyšší budou i ceny.

KLIMA A AKTIVITY

Sicílie leží v subtropickém pásu a má typicky středomořské podnebí. Léta jsou tu dlouhá a horká, zimy krátké, mírné a s občasným deštěm. V hlavní sezoně jsou zde velká vedra a dusno v důsledku větrů vanoucích z Afriky. Pláže a zátoky lákají na vodní sporty , zkusit tu můžete třeba potápění, surfování nebo plachtění. Surfaři mají v oblibě zejména jižní pobřeží a také severní pobřeží mezi městy Miazzo a Cefalù. Severní pobřeží, východní pobřeží pod Etnou a malé Liparské ostrovy v Tyrhénském moři nabízejí ideální podmínky pro potápění i levné ubytování. Opravdu jedinečné potápění je kolem ostrova Ustica. Oblíbenými sporty na Sicílii jsou ale také turistika a dokonce i lyžování. Možnosti pro obojí nabízí sopka Etna. Pro golfisty jsou tu k dispozici dvě 18ti jamková golfová hřiště. Příznivci cyklistiky, turistiky a jízdy na koni najdou dobré podmínky ve vnitrozemí.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Na Sicílii je mnoho přírodních krás. Nejvýznamnější je určitě sopka Etna , vypínající se až do výše 3 300 metrů. Pokud si budete chtít prohlédnout hornatou sicilskou krajinu a máte rádi adrenalin, pak právě Etna nabízí ty nejkrásnější výhledy. Autem se dostanete zhruba do 1 900 metrů. Do vyšších poloh musíte už pokračovat pěšky, případně lanovkou nebo terénním autobusem. Zde na úrodných svazích uvidíte vedle borových i citrusové plantáže, fíky, olivy a vinnou révu. U zakoupeného zájezdu vám průvodce jistě poradí, co byste měli navštívit. Také četné ostrovy lákají turisty k návštěvě. Liparské, Egadské ostrovy, ostrov Ustica a další jsou jen ty nejznámější ze všech. Jedinečnou přírodní zajímavostí na Sicílii najdete u řeky Alcantara , která si razí cestu skrz čedičový masiv a vytvořila tak kaňon Gola dell’Alcantara. Pokud ušetříte za hotel nákupem na last minute, o to více můžete věnovat peněz cestování po Sicílii.

PALERMO

Hlavní město Sicílie Palermo ležící na severním pobřeží ostrova je pátým největším městem Itálie. Návštěvníky láká svými památkami, zejména z doby arabské a normanské nadvlády. Za vidění stojí ale i renesanční a barokní stavby. Nejnavštěvovanější památkou je kaple Capella Palatina, která je skutečným uměleckým skvostem s nádhernými mozaikami. Vynechat byste neměli ani Palazzo dei Normanni, opevněný palác stojící na nejvyšším místě ve městě, nebo Katedrálu Palermo, nacházející se na konci stejnojmenného náměstí Piazza della Cattedrale. Určitě v rámci last minute seženete nějaký zajímavý hotel v blízkosti krásných míst Palerma.

CATANIA

Catania je druhým největším a nejmodernějším městem Sicílie. Město bylo založeno již v roce 729 př. n. l. Rozkládá se na okraji stejnojmenné zátoky přímo na úpatí Etny, která vytváří městu krásné pozadí s věčně zasněženým vrcholkem. Catania je důležitým přístavem a sídlí zde univerzita založená v roce 1444. Řada budov pak byla postavena s použitím černých bloků lávy, cihel a mramoru. Symbolem města je barokní fontána se slonem, v jejíž blízkosti najdete další památky. Každé odpoledne se zde konají známé trhy. Patronkou města je kromě bohyně Minervy svatá Agáta.

Sicílie je fascinující italský ostrov plný pohody a protikladů. Magický ostrov si vás jistě podmaní. Pokud sem cestujete letecky samy či se zájezdem, určitě bude mít možnost užít si během dovolené řadu výletů. Při individuálním cestování si můžete navíc sami vybrat, na kterých místech Sicílie budete pobývat. Důvodů pro návštěvu Sicílie je mnoho, na své si tu přijdou milovníci historických památek, pohádkové přírody, gastronomických zážitků, čistého moře s velkým množstvím pláží, ale i ti, kdo mají rádi dobrodružství, nebo právě naopak touží po relaxaci a lenošení.