Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Probíhá porovnání cen hotelů z různých stránek...
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Šumava (Česká republika)

Načítání

Hotely, Šumava

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Šumava, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Oblast
  • Šumava: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Oblast Šumavy je poměrně rozlehlé území, které je velice atraktivním turistickým místem, zejména z důvodu neporušené přírody. UNESCO vyhlásilo chráněnou krajinnou oblast Šumava v roce 1990 za biosférickou rezervaci, začleněnou mezi nejcennější území v Evropě. Od roku 1991 je Šumava vyhlášena Národním parkem České republiky. Z 80 % je plocha pokryta lesy, najdete zde dostatek vodních ploch a řek a hory a kopce. Ze severozápadu navazuje na Šumavu horské pásmo Českého lesa. V celé oblasti najdete vedle přírody mnoho možností k zábavě a sportu, dobré jídlo a také širokou nabídku ubytování, ať již jde o rodinné či levné penziony anebo luxusní wellness hotely. Toto vše dělá ze Šumavy ideální rekreační oblast pro strávení dovolené či prázdnin.

KULTURA

Na Šumavě dochází k neustálému obnovování zvyků, tradic, řemesel a dovedností, takže dnes je opravdu možné tady najít velké množství zrestaurovaných objektů, které zapadají do zdejší krásné krajiny. Bylo navázáno na tradici mnoha řemesel, jako je sklářství, řezbářství, košíkářství apod., takže tady máte možnost vidět spoustu zajímavých výrobků i ukázky jejich vzniku.

KUCHYNĚ

Šumavská kuchyně je založena na místních surovinách, jako jsou třeba houby, lesní ovoce a zvěřina. Výborný je také zdejší med. Vzhledem k tomu, že zdejší kopcovitá krajina je často zahalena do mlhy a část roku je ukryta pod sněhem, není surovin nadbytek. Dříve se na Šumavě v rodinách vzhledem k těmto podmínkám nepodávalo příliš často maso, ale hodně se vařily vydatné husté polévky, jídla založená na bramborách a zelí. Houby, brambory a zelí jsou základem šumavské kuchyně do dneška. Neochutnat některou ze zdejších specialit by byla škoda. Houby rozhodně nechybí v šumavské variantě výborné husté polévky, jakou je kulajda. Další vynikající šumavskou polévkou se základem z vývaru a zeleniny je i kachní kaldoun. Původní šumavská jídla jako vošouch neboli houbový bramborák, šmorna - sladké jídlo z mléka, krupice a vajec, další z polévek - couračka, dále kuba, cmunda či zelníky chutnají výborně i dnes. Sladkým jídlům rozhodně vévodí trhanec, placka z jednoduchého těsta natrhaná na kousky - s mandlemi, zkaramelizovaným cukrem a nejlépe lesním ovocem, případně rozinkami naloženými v rumu. Nejeden hotel či penzion tyto pochoutky má ve své nabídce, tak nezapomeňte ochutnat!

FESTIVALY A AKCE

Turisté i návštěvníci si zde užijí také řadu kulturních aktivit a akcí, které jsou zde každoročně pořádány. V době konání významných akcí je dobré si ubytování, ať si vyberete levné či rodinné penziony, zarezervovat s předstihem. Kapacity často bývají v tuto dobu vyprodané. Za zmínku stojí např. multižánrový festival s nejdelší kontinuální historií na území Šumavy s názvem Šumava Rocks , který se koná každým rokem na ostrově Santos ve městě Sušici. Jeho cílem je představit mezi stálicemi českého hudebního nebe i nové hudební projekty. V Sušici se také každý rok koná v září známá pouť se spoustou zábavy, trhy a atrakcemi. Známé Železnorudské slavnosti, největší událost v roce v tomto městě, vás přivítají první srpnový víkend. Můžete se zapojit do bohatého doprovodného programu, ve kterém vystupují nejrůznější kapely, dětské soubory, koná se zde jarmark a nechybí ani vystoupení folklorního souboru v krojích německých sousedů z Bavorské Rudy ze sousedního Německa. Najdete tu také známé železnorudské pivo, které se vaří v minipivovaru Belveder dle tradičních receptur. Milovníci běžkování jistě navštíví Šumavský skimararoton ve Vimperku. Pokud milujete recesi a zábavu, určitě navštivte akci Jízda přes louži, která se koná každým rokem v březnu ve Ski areálu Špičák. Zde je vybudován provizorní bazén, který je třeba překonat za pomoci lyží, skibobu, snowboardu, skútru, surfu či jiného nestandardního dopravního prostředku. Po takové námaze si dopřejte odpočinek v luxusním wellness hotelu.

KLIMA A AKTIVITY

Místní klima a zdejší příroda umožňují návštěvníkům strávit zde krásnou dovolenou po celý rok. V zimě jsou tu ideální podmínky pro sjezdové lyžování a velké množství běžeckých tras. Celé území je protkáno turistickými stezkami vedoucími k zajímavým cílům. Šumava má také významný potenciál vodních ploch a toků (Lipenská přehrada, řeky Vltava, Otava a Úhlava) vhodných pro rekreaci i vodní sporty, které je možné využít zejména v létě. Na své si zde přijdou i milovníci rybolovu či myslivosti. Rozrůstají se příležitosti pro agroturistiku. Šumava je také ideální místem pro cykloturistiku a in-line bruslení. Milovníci koní zde rozhodně nepřijdou zkrátka, protože je tu možné navštívit řadu farem a jezdeckých klubů a samozřejmostí jsou zde také vyjížďky. Příjemné ubytování, ať jde o Šumavu či Český les, nabízí každý zdejší penzion.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Šumava vám učaruje zcela jistě svými přírodními krásami. Najdete tu proslulá ledovcová jezera Laka, Plešné, Prášilské, Černé a Čertovo, mnoho turistických tras v Národním parku Šumava, zbytky pralesových porostů ve známém Boubíně a také třeba rozsáhlá rašeliniště. Modravské slatě představují největší chráněné území a nejrozsáhlejší slať na Šumavě. Milovníci historie si tu také přijdou na své, na území Šumavy se nachází řada historických památek včetně hradů a zámků. Také byste měli navštívit zajímavá šumavská města, kde najdete nejen krásné a levné ubytování a dobré jídlo, ale také mnoho zajímavostí a zábavy.

ŽELEZNÁ RUDA

Jedním z měst, které byste neměli minout, je Železná Ruda. Městečko leží uprostřed krásné přírody v chráněné krajinné oblasti kousek od hranice Národního parku Šumava a hranic se Spolkovou republikou Německo. Ve městě a jeho okolí najdete mnoho příležitostí ke sportu, ale i k zábavě. Na výlet můžete vyrazit v rámci turistiky pěšky, ale samozřejmě můžete také objevovat krásu městečka a okolí ze sedla kola nebo dokonce koňského hřbetu, nebo v zimě na běžkách. Milovníkům historie se bude jistě líbit zajímavý barokní kostel , jiné zase potěší Muzeum Šumavy či Muzeum historických motocyklů a jízdních kol. Ubytovacích kapacit je zde také dostatek, stačí si jen vybrat.

KLATOVY

Město karafiátů, plné architektonických skvostů, ale i velké možnosti kulturního či sportovního vyžití – to jsou Klatovy, město v podhůří Šumavy. Pokud zavítáte do tohoto města, rozhodně vystoupejte do známé Černé věže , ze které je krásný rozhled do okolí a při dobré viditelnosti můžete zahlédnout i Alpy. Navštivte také proslulé katakomby s mumiemi nebo se vydejte do barokní lékárny U bílého jednorožce.

KVILDA

Nejvýše položenou obec v Čechách, kterou je Kvilda, určitě při návštěvě Šumavy nevynechejte. Leží 5 km od pramenů Teplé Vltavy v místech, kde do ní zleva ústí Kvildský potok. Kvilda je významným celoročním turistickým centrem, je součástí Národního parku Šumava. Zdejší krásná příroda za návštěvu opravdu stojí.

Šumava je díky čisté a krásné přírodě, dobrému klimatu, množství pamětihodností a možnostem ke sportovnímu vyžití atraktivním místem pro strávení dovolené. Ten, kdo Šumavu navštíví, si ji zcela jistě zamiluje.

Od těchto oblíbených destinací vás dělí jen pár kliknutí

Další často hledané destinace