Hotely, Vysočina (Česká republika)

 1. 1 549 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 2. 2 275 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Vysočina

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Vysočina, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Vysočina: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Vysočina se nachází v samotném srdci Evropy, na pomezí Čech a Moravy. Dva výrazné masivy Vysočiny jsou Ždárské vrchy na severu a Jihlavské vrchy na jihozápadě a dosahují výšky přes 800 metrů. Na Vysočině najdete dosud zachovalou krásnou přírodu a velmi čistý vzduch. Obraz venkova odrážejí louky, rybníky, lesy, potoky či údolí. Najdete zde ale také řadu historických měst, kostely, muzea, technické památky a dokonce tři místa zapsaná na seznamu UNESCO. Vaše dovolená zde bude naplněna řadou kulturních či sportovních aktivit, které Vysočina nabízí, a samozřejmě si užijete i dostatek relaxace. Ubytovací možnosti jsou široké, vybírat můžete od levného ubytování přes penziony až po luxusní či wellness hotely.

KULTURA

Na Vysočině se dbá o dodržování tradic a zvyků, které vás jistě nadchnou svou přirozeností. Najdete zde mnoho památek lidového stavitelství. Tři historické památky – historické centrum Telče, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou a židovské město a bazilika sv. Prokopa v Třebíči – jsou zařazeny mezi světové kulturní dědictví UNESCO. Na Vysočině se stále udržují živé různé tradice, zejména ve dvou tradičních regionech Horácku a Podhorácku. Můžete si tu zatancovat tradiční tance, zazpívat, poznat jedinečnou lidovou architekturu a řemesla. Vysočina stála u rozvoje mnoha řemesel, z nejstarších dob je známé hornictví stříbra. Nejvýznamnějším řemeslem bylo soukenictví a velký význam mělo sklářství. Na Žďársku a v okolí Jihlavy naleznete ještě dnes několik hutí, které vyrábějí ručně tradiční český křišťál. V mnoha vesnicích slaví obyvatelé každoročně masopust. Dodržovanou letní tradicí jsou také pouti spojené s jarmarkem.

KUCHYNĚ

Jednotlivé regiony jsou stále častěji spojovány s typickými krajovými výrobky či recepturami a Vysočina není v tomto ohledu výjimkou. Tradiční jídla Vysočiny vycházela samozřejmě z místních podmínek. Protože se zde hojně pěstovaly brambory, najdete zde i dnes speciality z brambor v nepřeberném množství. Často využívanou surovinou byl také hrách, který se v zimě připravoval napučený na slano s pepřem nebo i na sladko s medem pod názvem “pučálka”. Typické byly omáčky. Mnohé z těchto specialit si můžete dát na Vysočině i dnes. Pokud budete mít možnost, ochutnejte místní lahůdku – mrkvance , což jsou kynuté buchtičky plněné ochucenou mrkví. Milovníci salámů jistě znají salám Vysočina, který se vyrábí v Hodicích. Pokud máte rádi pivo, Vysočina vás určitě nezklame, protože pivovarů tu najdete pěknou řádku.

FESTIVALY A AKCE

Nejen jídlem a pitím je člověk živ. Na Vysočině najdete také bohatou nabídku kulturních a zábavních akcí. Za návštěvu stojí určitě jedna z největších hudebních akcí, kterou je multižánrový jihlavský Vysočina fest. Navštívit můžete také jeden z předních českých festivalů Sázavafest , který spojuje velkou škálu nejrozmanitějších žánrů včetně divadla a tance. Každoroční akce Prázdniny v Telči nabízí na zámeckém nádvoří rovněž mnoho žánrů a interpretů. Rozhodně byste neměli chybět ani na jednom z největších festivalů na Pelhřimovsku Bernard fest. Mezi největší kulturní události na Třebíčsku patří každoročně letní festival Zámostí. Žďár nad Sázavou v červenci roztančí festival KoresponDance a v srpnu nechybí ani oblíbený Horácký džbánek. Tradiční festivaly chystají také v Novém Městě na Moravě, jako např. Vázafest či divadelní festival Sbírka motýlů. Nezapomeňte si v době konání festivalů včas rezervovat vybraný penzion či hotel.

KLIMA A AKTIVITY

Většina území Vysočiny se nachází v mírně teplé podnebné oblasti. Do chladné oblasti patří pouze nejvyšší části Hornosvratecké a Javořické vrchoviny. Nejchladnější a také nejdeštivější počasí je v oblasti Žďárské a Jihlavské vrchy, nejteplejší počasí je naopak v jihovýchodní části Třebíčska. Na Vysočině můžete strávit dovolenou po celý rok, záleží jen na vás, jakému typu dovolené nebo jakým aktivitám dáváte přednost. Vysočina přitahuje nejen ty, kdo zde chtějí strávit rodinnou dovolenou, ale také sportovce, milovníky historie, turistiky či dobrého jídla a pití. Můžete si tu užít dosyta procházek na čerstvém vzduchu, nebo můžete vyrazit na kola. V zimě tu najdete lyžařská střediska i běžecké tratě, v létě příležitosti pro koupání, vodní sporty a rybolov. Vždy ale přijde vhod pohodlné a příjemné místo pro nocleh, ať již zvolíte hotel či rodinné penziony. Výběr je na Vysočině bohatý.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Vysočina nabízí nejen množství kulturních a přírodních krás, najdete tu chráněná území, např. chráněnou krajinnou oblast Žďárské vrchy a Železné hory, dále národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step a Velký Špičák a řadu dalších přírodních rezervací i památky UNESCO. Při výběru, kde se ubytovat, zvolte podle svých aktivit a zájmů, ale neuděláte chybu, ať zvolíte levné ubytování, nebo hotely či penziony. Na Vysočině můžete vidět i několik zcela výjimečných věcí, se kterými se jinde nesetkáte. V Číhošti např. najdete geografický střed České republiky. V Šebeni můžete spatřit jeden z největších známých komplexů mravenišť lesních mravenců v České republice. Ve Vojnově Městci uvidíte vodopád – ty jsou na Vysočině vzácné. Vodopád je asi dvoumetrový, je výrazný zejména při zvýšeném průtoku vody.

JIHLAVA

Město Jihlava je moderním centrem Vysočiny. Můžete tu najít i spoustu historických zajímavostí či se věnovat řadě aktivit. Městská památková rezervace v Jihlavě je unikátní kombinací gotické, renesanční a barokní architektury. Zdejší náměstí patří svou rozlohou k největším historickým náměstím u nás. V Jihlavě najdete několik kostelů, kostel sv. Jana Křtitele patří k nejstarším dochovaným kamenným stavbám na Vysočině. Navštívit můžete i mimořádně spletitý labyrint podzemních chodeb, který je druhý největším v České republice. Kousek od centra najdete jednu z prvních tuzemských ZOO bez mříží. Milovníci cyklistiky jistě ocení dálkovou trasu až do Rakouska.

TELČ

Město Telč patří mezi nejmalebnější města v České republice. Má nádherné historické náměstí lemované gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty. Od roku 1992 je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO a je považováno za jednu z renesančních perel. Při své návštěvě nevynechejte telčský zámek , který je skutečně skvostným renesančním sídlem zrcadlícím se na hladině rybníka. Určitě se vám bude líbit také upravená renesanční zahrada s arkádami a zámecký park s půvabným klasicistním skleníkem.

Důvodů, proč vyrazit na Vysočinu, je mnoho – od čistého ovzduší a krásné přírody, přes bohatou nabídku programů po gastronomii založenou na poctivé tradiční kuchyni a výborném pivu. Bonusem je určitě výhodná poloha, kombinace klidu a dosažitelnosti měst, zajímavostí pak určitě nejvyšší koncentrace UNESCO památek v České republice.