Hotely, Toskánsko (Itálie)

 1. 3 978 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 2 710 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Toskánsko

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Toskánsko, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Toskánsko: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Toskánsko patří k nejkrásnějším oblastem v Itálii. Nachází se ve střední Itálii na pobřeží Tyrhénského moře a je obklopené hned několika malými ostrůvky. Je to skutečně nádherná oblast s krásnou přírodou a velmi příjemným klimatem. Krajina v Toskánsku je zvlněná do mírných kopečků, je posetá vinicemi a loukami. Tyrhénské moře je nádherně čisté, takže koupání je tu opravdovým zážitkem V Toskánsku je vysoká koncentrace historických měst, řada z nich je na seznamu světového dědictví UNESCO. Není problém najít levné ubytování v příjemných penzionech, a to levně se můžete ubytovat dokonce i u moře, pro náročnější je tu dostatečná nabídka hotelů.

KULTURA

Toskánsko je opravdu jedinečnou oblastí, a to nejen díky rozmanitosti přírody, ale také díky bohaté historii sahající až do dob starověku a antiky a později také do renesance. Kulturní dědictví je zde tedy skutečně veliké. V době renesance v Toskánsku působili takoví mistři, jako jsou např. Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarroti, Masaccio, Bruneleschi, Donatello a další. Své kořeny tu má také věhlasná italská móda a zejména současný italský spisovný jazyk. Toskánština totiž byla jazykem velkých básníků a spisovatelů Danta, Petrarky a Boccaccia a právě jejich jazyk zásadně ovlivnil současnou italštinu.

KUCHYNĚ

Pokud jste gurmáni, pak si v Toskánsku přijdete na své. Toskánská kuchyně je založena na základních jednoduchých surovinách, kterými jsou olivový olej, bílý chléb, maso a víno. Toskánské jídlo je jednoduché a vydatné, je vyráběné z místních plodin, lahodných sýrů a grilovaného masa. Jednou z hlavních surovin pro vaření jsou fazole , které Toskánci milují. Druhou neméně používanou surovinou je cizrna. Základem zdejší kuchyně jsou vydatné polévky. Pokud jste v Toskánsku, rozhodně je několik jídel, která byste měli ochutnat. Patří k nim např. lampredotto, neboli dršťky. Milovníci bifteků budou nadšeni z bistecca florentina, který váží většinou přes jedno kilo. Zkusit byste měli i papardelle s kančím ragú či hovězí na toskánském víně. Chybu neuděláte v žádném případě. Ke každému jídlu je podáváno domácí kvalitní víno, které je jedno z nejlepších na světě. Jméno Chianti patří jednomu z nejznámějších zdejších vín. Ochutnejte místní dobroty, pohostinní Toskánci vám je nabídnou, ať zvolíte ubytování v kterémkoliv penzionu nebo hotelu ve městě, na vesnici nebo u moře.

FESTIVALY A AKCE

V Toskánsku se stále něco děje, takže nuda tady rozhodně nehrozí. Ve Florencii, která je městem kultury, probíhají po celý rok nejrůznější oslavy událostí, výstavy, festivaly, koncerty apod. K tomu se navíc přidávají křesťanské svátky slavené po celé Itálii. Hlavní festivalová sezóna začíná samozřejmě v létě, kdy můžete navštívit řadu hudebních a divadelních akcí. Velmi oblíbené jsou zde také koncerty pod širým nebem. V únoru můžete v Toskánsku navštívit karneval proslulý pestrobarevnými plavidly. 2. července a 16. srpna se tu konají nejproslulejší události v Toskánsku - Corsa del Palio , kdy na hlavním sienském náměstí uvidíte pestrobarevné průvody v krojích a součástí akce jsou také koňské dostihy. V listopadu probíhá filmový festival Festa dei Popoli ve Florencii.

KLIMA A AKTIVITY

V Toskánsku panuje mírné středomořské podnebí. Nejtepleji je tu v červenci a srpnu, nejchladněji v prosinci a v lednu. Na pobřeží je klima subtropické s mírnou zimou, v horských oblastech jsou poměrně velké rozdíly mezi létem a zimou. V létě v Toskánsku stoupají teploty až k 35°C V říjnu a listopadu tu často prší. V létě jsou zde dobré podmínky pro windsurfing a jachting, jinak jsou zde tenisové kurty, sportovní haly, dráhy pro kolečkové brusle, školy potápění a jízdy na koni. Milovníky cyklistiky jistě potěší, že Toskánsko bylo opakovaně vyhlášeno odbornými časopisy nejoblíbenějším turistickým cílem. Ať zvolíte jakékoli ubytování, levnou variantu či hotel, všude vyjdou vstříc vašim požadavkům a potřebám. A pro sportovce a turisty tu mají velké pochopení.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Velkou zajímavostí Toskánska je bez pochyby přírodní park Maremma. Najdete ho v místech na jih od Grosetta, kde přechází pobřežní nížina v nízké zalesněné pohoří Monti dell’ Uccellina. Členitou krajinu tu porůstají macchie a piniové lesy, nad přirozenými, neupravenými plážemi se zvedají skalní útesy. Vápencový masiv je protkán jeskyněmi. Na první pohled se vám bude zdát, že jde o přírodní park, ale je to upravená bažinatá nížina, která byla dlouho odvodňována a upravována. Část maremmského parku je tak protkána sítí odvodňovacích kanálů a také rozsáhlé porosty pinií jsou vesměs uměle vysazené. Když pak vyrazíte z Mariny de Alberesse severním směrem, dojdete do míst, kde do moře ústí řeka Ombrone. V okolí uvidíte přirozená slaniska a vzácnou faunu a flóru.

FLORENCIE

Florencie je světově známé město s bohatou historií rozkládající se podél řeky Arno. Mezi nejzajímavější památky patří most Ponte Vechio vybudovaný ve 14. století, který je také hlavním symbolem Florencie. Typické podoby dosáhl v 16. století stavbou kryté chodby Coridorio Vasariano. Jedním z nejkrásnějších náměstí v celé Florencii je náměstí Piazza della Signoria , jehož dominantou je Neptunova kašna, slavná socha Davida od Michelangela , jezdecká socha Cosima I. Medicejského a Únos sabinek od Giambologna, Donatellova sousoší a také socha Perseus od Benvenuta Celliniho. Vynechat byste neměli ani dóm Santa Maria del Fiore, čtvrtou největší katedrálu na světě, či palác Palazzo Vechio.

AREZZO

Dalším krásným městem v Toskánsku je Arezzo, které patří k nejstarším a především k nejbohatším toskánským městům. Leží ve stejnojmenné provincii, v místě, kde se setkávají čtyři údolí - Val di Chiana, Valdarno, Valtiberina a Casentino. Najdete tu nádherné baziliky, překrásné náměstí Piazza Grande a také honosné kostely. Navštívit byste měli např. kostel Pieve Santa Maria, za zhlédnutí určitě stojí také pískovcová bazilika Duomo San Donato. Celé město má nezaměnitelnou atmosféru, jako kdybyste se ocitli ve středověku. Určitě se podívejte také na krásný cimbuřím zdobený palác Palazzo dei Priori ze 13. století s mohutnou věží, na kterou lze vystoupit.

Není mnoho míst, která by měla takové kouzlo, jako právě Toskánsko. Je to kraj s krajinou plnou trávy, květin, lesů, venkovských domků v barvách cihly, olivovníků, vinic a cypřišů. Je proslulé uměním a historií. V Toskánsku na vás bude dýchat zvláštní kouzlo, kterému podlehnete natolik, že se sem budete chtít vracet. Vše navíc umocní pobyt v místním penzionu.