Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Porovnáváme více rezervačních stránek, abychom vám pomohli najít naši nejlepší cenu…
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Gran Canaria (Kanárské ostrovy, Španělsko)

Načítání

Hotely, Gran Canaria

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Gran Canaria, Španělsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Oblast
  • Gran Canaria: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Gran Canaria - Nejoblíbenější destinace

VE ZKRATCE

Ostrov Gran Canaria je třetí největší z kanárského souostroví, současně je třetím nejstarším a třetím nejvyšším ostrovem této oblasti. Často se mu říká také „miniaturní kontinent“ díky rozdílným mikroklimatům. Nabízí svým návštěvníkům o dovolené nejen stabilní počasí během celého roku, ale také nádherné pláže, tyrkysové moře, krásnou přírodu – hory, lesy, hluboká údolí plná vegetace, typickou atmosféru malých vesniček, ale i historii. Uvidíte místa, která připomínají exotické kouty světa. Ať sem zamíříte se zájezdem nebo individuálně, najdete určitě ubytování, které vám bude vyhovovat, a na last minute může mít levný i pěkný hotel.

KULTURA

Součástí tradic a místního folkloru na Gran Canarii jsou typické slavnosti místních patronů v každé vesnici. Slavnosti trvají dny až týdny a během oslav je nabízeno to nejlepší ze sklizně – ovoce – zejména kanárské banány, květiny, zelenina. Obyvatelé se oblékají do klasických kanárských kostýmů a tančí. Na tomto španělském ostrově se lidé mohou zúčastnit také řady hudebních vystoupení, navštívit výstavy či muzea. Místní lidé jsou pohostinní a dobrosrdeční, o čemž svědčí i recenze hotelů.

KUCHYNĚ

Na Gran Canarii si můžete dopřát skutečné kulinářské zážitky. Zdejší lidová kuchyně se mísí s tou moderní. Nabídka masa je široká, dopřát si můžete kozí, vepřové, králičí, kuřecí i telecí maso a samozřejmostí je velké množství mořských ryb. Můžete vyzkoušet třeba los tollos en salsa - maso z mladého žraloka ochucené speciální omáčkou. Typickou zdejší pochoutkou je ale rozhodně sancocho canario , osolená ryba cherne – okoun, brambory, sladké brambory a vše zalité typickou omáčkou mojo. Mezi hlavní místní předkrmy patří rybí polévka, hustá zeleninová polévka potaje, vařené maso servírované s velkými kusy vařené zeleniny el puchero nebo třeba kus dušeného hovězího masa se zeleninou el rancho. Určitě ochutnejte typické menší chody, jako např. „las aceitunas aliñadas“- okořeněné olivy , las papas arrugadas con el mojo picón – malé brambory ve slupce s typickou mírně pikantní omáčkou nebo různé druhy skutečně vynikajících kanárských sýrů. Ceny specialit se mohou lišit, ale vychutnat si je můžete v místní restauraci či přímo v hotelu.

FESTIVALY A AKCE

Na Gran Canarii se pořádá řada tradičních oslav, festivalů, soutěžních klání, hudební, taneční a dramatická vystoupení a trhy. Během roku se konají tradiční kanárské fiesty, což jsou typické oslavy se spoustou jídla, pití, tanců a her, při kterých máte možnost poznat místní tradice. Například v červenci pak každý rok můžete v Puerto de Mogán navštívit slavnost Fiesta del Carmen , při níž se socha Panny Marie při procesí vozí v nádherně zdobených lodích podél pobřeží. 30. května probíhá na celých Kanárských ostrovech Kanárský den , který připomíná první zasedání parlamentu Kanárských ostrovů 30. května 1983, kdy na základě nových zákonů Kanárské ostrovy získaly status jedné z autonomních zemí Španělska. V tento den můžete obyvatele spatřit v tradičních krojích. Nenechte si ujít karneval v Las Palmas, což je jedinečná událost v celém Španělsku. Mezi nejdůležitější během této akci patří slavnostní volba královny a Drag Queen karnevalu. Návštěva karnevalu je i v nabídce některých organizovaných zájezdů.

KLIMA A AKTIVITY

Počasí na ostrově Gran Canaria je velmi stabilní a po celý rok slunné a teplé. Ostrov patří do subtropické oblasti a je navíc ovlivňován kanárským proudem, což je část teplého Golfského proudu. Počasí se ale i zde trochu liší, najdete tu zastoupení od subtropického až po kontinentální klima. Hory jsou vysoké a pasáty vanou od severovýchodu. Proto prší zejména na severu, mraky se o hory zastaví a na jihu je horko a sucho. Sever je zelený a vlhký. Přes léto se teploty pohybují mezi 27 až 30 stupni, přes zimu pak v rozmezí 20 a 25 stupňů. Koupání je možné prakticky po celý rok. Vedle koupání nabízí ostrov množství nejrůznějších sportovních aktivit. Nabídka vodních sportů je nepřeberná, můžete zkusit surfování, potápění či rybolov. Milovníci procházek mohou vyrazit do nádherné krajiny, příznivci golfu zde najdou řadu golfových hřišť. Gran Canaria je ideálním místem také pro cyklistiku, horolezectví a jízdu na kánoích. Pro děti jsou připraveny různé atrakce, parky a areály pro volný čas.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Na Gran Canarii je spousta míst, která byste neměli minout. Můžete tu vidět divokou přírodu, kaňony, pouštní duny i pralesy. Na jihu, v oblasti Maspalomas se rozkládají písečné duny nazývané „malá Sahara“. Přes údolí Fataga , které je zase nazýváno malým evropským Grand Canyonem, se dostanete do vnitrozemí a můžete dorazit až na nejvyšší vrchol ostrova Pico de las Nieves s jeho téměř 2000 metry a množstvím kaňonů a roklin. Dalším přírodním úkazem je Caldera de Tejeda, hluboký kráter nacházející se v samém středu ostrova. Klenotem, který byste na ostrově rozhodně měli vidět, je Roque Nublo neboli mračné skalisko, které je unikátním monolitem a pro domorodé obyvatele bylo i posvátným symbolem. Pokud se nemůžete rozhodnout, kde se ubytovat, podívejte se na recenze apartmánů.

LAS PALMAS

Las Palmas leží v severní části ostrova Gran Canaria a je jeho hlavním a největším městem. Společně se Santa Cruz de Tenererife se střídá na pozici hlavního města souostroví. Město má bohatou historii, najdete tu řadu pamětihodností. Nejznámější je Muzeum Kryštofa Kolumba, dům pojmenovaný po slavném mořeplavci, který se tu zastavil na svých cestách. Ve městě najdete také Kanárské muzeum. I zde můžete najít levné ubytování, a mít tak blízko ke krásnému náměstí Plaza del Espíritu Santo se starodávnou kašnou a zajímavými budovami spolu s palmami, květinami a zelení. V nejstarší části města Vegueta uvidíte katedrálu sv. Anny z 16. století, která je kombinací více architektonických stylů.

PUERTO DE MOGÁN

Přístavní město Puerto de Mogán se nachází na jihu a patří mezi nejromantičtější místa na ostrově. Díky řadě přírodních kanálů, četným malým uličkám a typickým bílým domkům s barevnými okenicemi a dveřmi a obrovskému množství květů bývá nazýváno Malé Benátky či Benátky jihu. Nové stavby jsou budovány tak, aby nenarušily vzhled města, vláda dokonce zakázala stavby budov s více než dvěma patry. V samotném přístavu kotví jachty z celé Evropy a často sem připlouvají i ze vzdálenějších míst. Pláž Mogán Playa je velmi příjemná a působí mnohem přirozeněji než ostatní pláže na Gran Canarii.

Ať přijedete na Gran Canarii na dovolenou v kteroukoli roční dobu, užijete si tepla a slunce. Každý si tu může najít aktivitu, která ho baví, večer si můžete užívat klidu nebo zábavy, výběr jen na vás. Poznáte spousty zajímavých a krásných míst, ochutnáte vynikající speciality. Gran Canaria je ostrovem, který nikoho nezklame.

Gran Canaria - Další často hledané destinace

Od těchto oblíbených destinací vás dělí jen pár kliknutí

Další často hledané destinace