Hotely, Madeira (Portugalsko)

  4 562 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. 3 878 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  4 831 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  4 546 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 9 710 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:září 2024
  3 582 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 3. 3 840 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 4. 2 388 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Madeira

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Madeira, Portugalsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Madeira: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Ostrov Madeira je nádherné místo, které se právem honosí několika krásnými přezdívkami jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku. Je součástí souostroví vulkanického původu pojmenovaného podle samotného ostrova Madeira. Nachází se v blízkosti Afriky, od Maroka je vzdálen asi 580 km a oficiálně patří k Portugalsku. Je to ideální místo pro trávení aktivní dovolené, najít tu můžete mnoho turistických tras – přes hory, skrz vavřínový prales, přes hluboká údolí s potůčky a říčkami. Všude jsou vidět obdělávaná políčka a pasoucí se krávy. Odpočívat pak můžete na několika plážích, které zaujmou svým přírodním vzhledem či v soukromí pěkného design hotelu.

KULTURA

Na Madeiře se setkáte s řadou tradičních rukodělných výrobků , které jsou vyráběny tradičnímu výrobními postupy. Jde zejména o jemné krajky a výšivky vyráběné doma, přičemž nákladně zdobený ubrus se může vyrábět i dva roky. Na celém ostrově můžete obdivovat také proutěné výrobky , a to nejen tradiční misky a košíky, ale třeba i proutěné sochy zvířat. K tradicím Madeiry patří také dobrá vína a nádherné květiny, přičemž květiny zde prodávají květinářky v pestrých krojích.

KUCHYNĚ

Madeirská kuchyně je podobná kuchyni portugalské, zejména pokud jde o její hlavní součást, kterou jsou ryby a plody moře. Na místním jídelníčku často najdete tzv. espada, podlouhlé úhořovité tmavé ryby, s jemným býlím masem, které se loví u břehů Madeiry a které se tradičně podávají zapečené s banány. Oblíbeným jídlem na Madeiře je maso z madeirského tuňáka. Jsou zde k dostání speciality ze žraločího masa. Vyzkoušet můžete pokrmy z chobotnic, olihní, krevet nebo kuželnatek. Na jídelníčku se tu často objevuje také hovězí maso připravované na vavřínovém dřevu, což dodává jídlu výbornou chuť. Jako příloha se tu podává rýže, brambory, kukuřičné smažené kostičky nebo chléb bolo de caco , což jsou placky připravené ze směsi žitné a kukuřičné mouky a sladkých brambor. Samozřejmostí je čerstvá zelenina. Určitě ochutnejte místní víno Madeira , které se připravuje podle tradice, která sahá až do 17. století. O dovolené by člověk měl ochutnat místní speciality, bez ohledu na ceny. Navíc, pokud pojedete na Madeiru s last minute zájezdem, určitě nějaké finance ušetříte.

FESTIVALY A AKCE

Tak, jako v celém Portugalsku, se i na Madeiře v průběhu roku slaví křesťanské svátky, které jsou zároveň i svátky státními. Mnoho zážitků představují i madeirské festivaly, které rozhodně stojí za vidění. Všude je plno hudby, barev a zábavy, pestrobarevných květů a tanečníků v tradičních krojích. Na ulicích uvidíte květinové alegorické vozy, v této době se také pořádají výstavy květin a dětské průvody. V hlavním městě Funchalu se ocitnete v rytmu samby v únoru, kdy uvidíte dlouhé průvody tanečníků. V dubnu je zde každoročně oslavován příchod jara a koná se známý festival květin s dlouholetou tradicí, jehož součástí je květinový průvod. Ochutnat můžete také květinami motivovanou gastronomii a navštívit různé květinové výstavy. V září se koná mnoho oslav vína, opět spojených s dodržováním místních tradic a s místním folklorem. Na řadu festivalů se můžete vydat se zájezdy.

KLIMA A AKTIVITY

Na Madeiře je celoročně velmi příjemné klima , a to díky tomu, že ostrov je omýván teplým Golfským proudem. Protože jsou zde i vysoké hory, existuje zde tzv. pásmovitost, podle které se klima může lišit od vysokohorského, přes subtropické až k tropickému. Žádné extrémy tu ale nečekejte, počasí je stabilní. Zimy jsou tu mírné a připomínají brzké středoevropské jaro, léta jsou teplá, ale ne extrémně horká. Díky příznivému klimatu se můžete těšit na množství aktivit, které tu lze vedle koupání provozovat. Pro turistiku jsou ideální podmínky po celém ostrově. Nejhezčí místa pro potápění najdete u jižního pobřeží Madeiry, stejně tak jsou zde ideální podmínky pro surfaře. Surfování se můžete věnovat i v hlavním městě Funchalu, kde najdete i širokou nabídku ubytování. Rybolov a pozorování delfínů a velryb na moři patří také k oblíbeným aktivitám, v sezóně ale pro tyto aktivity moc last minute nabídek nenajdete. Běh, jízda na koni, tenis, squash či golf jsou jen další z řady možností, které ostrov nabízí. Milovníci adrenalinu si tu mohou užívat celoročně – horská kola s využitím cest podél zavlažovacích kanálů, tzv. levád, vás zavedou do kaňonů a hor, milovníci trialového běhu můžou Madeiru proběhnout ze severozápadu na jihovýchod přes nejvyšší horu ostrova Pico Ruvio. Užívat si můžete také canyoning, paragliding či paddleboard.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Na Madeiře můžete během svých cest poznat unikátní flóru. Na ostrově je neznámější dracéna podobná africkému baobabu. Najdete tu množství ibišků, lilií, bungavílií, kamélií, palisandrů, mimózy, na skalnatých pobřežích se zelenají silné listy aloe. Unikátní jsou zde vavřínové pralesy , které jsou zdrojem koření u nás nazývaného bobkový list. Jsou chráněně UNESCO a rozkládají se na 15 tisících hektarech. Madeira je dále jedním z mála posledních míst výskytu původního typu lesního porostu. Vyrazit tu můžete také na Cabo Girao, který je pátým nejvyšším útesem v Evropě. Zdejší zajímavostí jsou určitě levády , zavlažovací kanály, podél kterých vedou cesty nádherným exotickým terénem. Vydejte se také na vyhlídku Eira de Serrado, kde se vám naskytne pohled na Údolí jeptišek, které patří k turistickým zajímavostem Madeiry. Příjemné (často levné) ubytování v podobě hotelu najdete na svých cestách všude.

FUNCHAL

Hlavní město Funchal leží na jižním pobřeží Madeiry. Přímo ve Funchalu se nachází i pláž Formosa. Ve městě můžete obdivovat církevní stavby, v jejiž blízkosti se můžete ubytovat v penzionu. Nejstarší církevní stavba na ostrově je kostel Santa Catarina, zajímavou stavbou je katedrála Sé. Před výpady pirátů pomáhaly městu 4 protipirátské pevnosti - São Lourenço, Fortaleza do Pico, Forte do Iljou a Forte de São Tiago, kde je muzeum moderního umění. Ve funchalském přístavu najdete řadu lodí a plachetnic včetně kopie Kolumbovy Santa Marie.

PORTO MONIZ

Město Porto Moniz leží na severozápadním cípu Madeiry a patří k nejkrásnějším místům na ostrově. Jeho historie sahá až do 15. století a patří tak k nejstarším městům na severu Madeiry. Můžete tu spatřit mnoho přírodních krás, jako romantické pobřeží, přírodní jezera a pobřežní vulkanické skály, o které se tříští vlny Atlantického oceánu. Zajímavostí jsou vulkanická jezera , která se utvořila v pobřežních skalách hned pod městem. Asi 2 kilometry jihovýchodně od města ústí do Atlantiku nejdelší madeirská řeka Ribeira de Janela. Nedaleko najdete i hotely a apartmány, odkud to nebudete mít daleko.

Nádherná příroda, příjemná teplota, tropické rostliny, bohaté kulturní dědictví, možnost sportovních a volnočasových aktivit, široka nabídka i levného ubytování – to vše dělá pobyt příjemným a nezapomenutelným. Přidáte-li k tomu skvělé víno, pohostinné a milé obyvatele a provoněný vzduch, Madeira je skvělou volbou.