Hotely - Lago di Garda | Vyhledejte a porovnejte skvělé nabídky na trivagu
Abychom vám pomohli najít ideální pobyt, porovnáváme nabídky z mnoha webů
Nalezeno pobytů: 0Prohledáno rezervačních stránek: 111

Hotely, Lago di Garda (Itálie)

Hotely, Lago di Garda

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Lago di Garda, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Oblast
  • Lago di Garda: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Lago di Garda - Nejoblíbenější destinace

VE ZKRATCE

Lago di Garda se nachází v severní Itálii a je největším jezerem v celé zemi. Rozprostírá se na jižním cípu Dolomit, na hranici regionů Veneto, Lombardie a Trentino, které si ho mezi sebe rozdělily. Jeho délka je 53 km a maximální hloubka 365 metrů. Gardské jezero a jeho okolí patří k oblíbeným turistickým destinacím. Návštěvníci tu najdou ideální podmínky pro relaxaci, procházky a sportovní aktivity, ale také nabitý kulturní program. V celé oblasti je široká nabídka ubytování, stačí si jen vybrat hotel, který vám bude vyhovovat.

KULTURA

Kulturní program v celé oblasti Lago di Garda je bohatý, každý z regionů má nejen svůj individuální charakter, krajinu a historii, ale i kulturu. Návštěvníci tak mají možnost vidět různorodé akce po celý rok, z nichž některé se staly už skutečnou tradicí. Pokud se zmiňuje tradice, pak v oblasti Lago di Garda je tradicí rozhodně také pěstování citronů a pořádání trhů. Určitě si je nenechte ujít.

KUCHYNĚ

Lago di Garda oblastně spadá do tří italských regionů, což se samozřejmě projevuje také v typických gastronomických pochoutkách a kulinářských produktech. Nejtypičtějším zdejším výrobkem je extra panenský olivový olej , známý svou lehkostí a jemností, který se dobře hodí na přípravu sladkovodních ryb z jezera a tradiční pokrmy z masa a polentu. K místním specialitám patří například candát, štika a pstruh, ale také těstoviny nebo vepřové a telecí maso. Některé zdejší restaurace byly dokonce oceněny michelinskou hvězdou. Důležitou součástí řady zdejších receptů jsou citrusové plody, které se zde pěstují – např. v Alto Garda najdete unikátní citronové domy, které nenajdete nikde jinde na světě. Ke zdejším tradičním recepturám obsahujícím citrusové plody patří např. Limoncino likér a citrónový krém Riviera dei Limoni , citronové nápoje a pochutiny či sladkosti. K jídlu si určitě dejte vynikající víno z některé z gardských vinic: Nosiola, Merlot, Cabernet a Vino Santo v severních oblastech, na jihu pak Classico Groppello della Valtenesi a vino Bardolino.

FESTIVALY A AKCE

Oblast Lago di Garda je doslova nabitá různými festivaly a akcemi. Během sezóny se zde nad jezerem pořádají četné krásné ohňostroje. Každým rokem na jaře se tu v Riva del Garda koná známý třídenní Bike Festival Garda Trentino. Adrenalinová trasa pro závodníky a spousta zábavy jsou důvodem, proč je na této akci stále vyšší návštěvnost. Říjen pak pravidelně patří akci Lake Garda Marathon. Nouze rozhodně není ani o hudební akce či zábavu. Pořádají se tu koncerty vážné a moderní hudby a hudební festivaly. Každá generace si tu najde něco svého, takže na slovo nuda zde opravdu můžete zapomenout. Navíc po vydařené akci vám nejeden hotel nabídne příjemný wellness relax.

KLIMA A AKTIVITY

Podnebí v okolí Lago di Garda je ovlivněno vysokohorským klimatem Alp ze severu a středomořským od jihu. Počasí je mírné, příjemné a během celého roku vyrovnané. V létě tady není nijak parno a zimy jsou mírné. Díky poloze a klimatu tu můžete pod vrcholky zasněžených hor spatřit vinice, plantáže citrusových plodů, olivové háje, oleandry a jinou subtropickou vegetaci. Hladina jezera je díky teplému větru Ora takřka ideální plochou pro provozování windsurfingu. Okolo něj vede cyklostezka, která jde po rovinách kolem vinohradů do horských stezek mířících do těch nejvyšších pater okolních masivů a míjí několik středověkých hradů. Terén je tu vhodný i pro mountain biking – horskou cyklistiku. Najdete tu také kilometry tras pro inline bruslaře. Pěší turistika po výborně značených trasách je samozřejmostí. Je možné tu provozovat také horolezectví na vápencových stěnách místních masivů a velké oblibě se těší zajištěné cesty typu via ferrata , kterých je podél celého Lago di Garda opravdu hodně. Celá oblast je samozřejmě vyhledávaným plážovým resortem, sezona tu trvá ok května až do listopadu. Oblast Lago di Garda je také skvělou volbou pro milovníky golfu a tenisu či příznivce nordic-walkingu, paraglidingu či jízdy na koních. Pokud se vám někde zalíbí, s ubytováním si nemusíte dělat starosti. Prostě si najdete hotel tam, kde to vašemu srdci bude nejblíž.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Lago di Garda se pyšní ještě jednou zvláštností, kterou by bylo škoda nevidět. V Lavini di Marco se totiž nachází jedno z nejvýznamnějších paleontologických nalezišť na úpatí hory Monte Zugna nedaleko Rovereta. Můžete tu vidět stovky skutečných stop po dinosaurech na šedých vápencích, které zde zanechali tito tvorové před 190 miliony let. Zaujme vás jistě také výlet do kamenného moře Marocche di Dro, které bylo vytvořeno mnoha sesuvy v pozdní době ledové. Oblast připomíná měsíční krajinu s vyvýšeninami a charakteristickou neplodnou vegetací. To, co byste také rozhodně neměli vynechat, je návštěva některých měst v oblasti Lago di Garda.

SIRMIONE

Malebné městečko Sirmione najdete v regionu Lombardie. Podobnost s italským slůvkem znamenajícím citron opravdu není náhodná, citrony se tu pěstují již od 13. století, kdy je sem přinesli mniši. Sirmione se pyšní bohatou historií a na každém kroku na vás dýchne atmosféra starých časů. Do města se vchází po padacím mostě vedoucím přes vodní příkop a impozantní kamennou bránou. Za ní se skrývá středověké město, kterému dominuje hrad Scaligerů. Vidět tu můžete mnoho církevních staveb a kostelů. Jsou tu také termální sirné lázně a na samé špičce poloostrova si můžete prohlédnout antické památky.

RIVA DEL GARDA

Město Riva del Garda leží v provincii Trento, v oblasti Trentino a je to malebné místo s tyrolskou historií, kde vládne směsice rakouské a italské atmosféry. Město je obklopené horami – Monte Rocchetta na západě a Monte Baldo na východě. Najdete tu kromě krásných pláží u jezera také zajímavé památky - náměstí s arkádami, věží s hodinami i scaligerským vodním hradem La Rocca. K hlavním památkám patří také barokní kostel Chiesa dell Inviolata. Riva je skutečně ideálním letoviskem pro sportovce, především jachtaře, surfaře, ale i horolezce, takže zejména o prázdninách s rezervací ubytování neotálejte. Pokud chcete vidět nádherné a geologicky zajímavé vodopády Varone, udělejte se výlet asi tři kilometry na sever od Rivy.

Důvodů, proč navštívit Lago di Garda, je opravdu hodně. Lago di Garda je oblastí, která má co nabídnout opravdu každému. Ať jde o samotnou krásnou krajinu, sportovní či kulturní vyžití, termální lázně, antické památky v Sirmione, nebo třeba jen procházky po okolí. V Lago di Garda na vás dýchne výjimečná atmosféra.

Od těchto oblíbených destinací vás dělí jen pár kliknutí

Další často hledané destinace